بهترین روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی

خدماتینو > وبلاگ > بهترین روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی
گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی، رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی

ارائه کلیه خدمات فقط در شهر تهران (شمال، جنوب، شرق و غرب)

زمانی که مشکل گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی دارید، میتواند چیزی بیش از یک مشکل باشد که مانع کار کردن دستگاه شود. متأسفانه، این نوع گرفتگی می تواند باعث برگشت آب به داخل شلنگ یا خود ماشین شود که می تواند کاملا مشکل ساز شده و کثیف کاری زیادی را ایجاد نماید. با کمی عیب یابی، گاهی اوقات می توان علت گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی را مشخص کرد و متعاقباً آن را رفع نمود. در موارد دیگر، ممکن است لازم باشد با یک لوله بازکن تماس بگیرید.

نکات ضروری قبل از شروع  رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی

 • اگر تخلیه لباسشویی شما مسدود شده باید قبل از شروع، آب مورد نیاز را قطع کنید. علاوه بر این دستگاه را حتما خاموش نمایید. در صورت برگشت آب از شیلنگ، اگر آب بتواند به سیم برق یا در معرض پریز برق قرار گیرد، وضعیت خطرناکی ایجاد کند.
 • اگر در ماشین لباسشویی، لباس دارید بهتر است آنها را از داخل دستگاه بیرون بیاورید چون امکان برگشت فاضلاب در صورت جدی بودن مشکل وجود دارد. در صورت امکان لباس ها را روی یک قفسه آویزان کنید یا آنها را درون سبد یا سطل قرار دهید.
 • اگر آب درون ماشین پر شده باید آن را تخلیه کنید. این کار شاید سخت باشد چون دستگاه مخصوصی برای آن ندارید و باید با استفاده از لیوان یا فنجان تمام آب فاضلاب را تخلیه نمایید.

نحوه کارکرد لباسشویی

قبل از اینکه به مواردی در رابطه با گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی بپردازیم، بیایید خیلی سریع ببینیم که یک ماشین لباسشویی چطور کار میکند.

هنگامی که ماشین لباسشویی در حال شستشو است، موتور پمپ تخلیه در خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخد و به آب اجازه می دهد تا در دستگاه جریان پیدا کند. هنگامی که زمان تخلیه فرا میرسد، آب در پمپ تخلیه پر می شود، و موتور جهت وادار ساختن خروج آب از طریق شلنگ تخلیه، جهت چرخش را معکوس می کند. پمپ از فشار هوا برای فشار آوردن به آب جهت خروج از شلنگ تخلیه و بیرون دستگاه استفاده می کند. سرانجام آب از شیلنگ به سمت پایین می رود که به یک لوله تخلیه وصل شده یا مستقیماً به سیستم فاضلاب منزل متصل شده و به مخزن سپتیک یا سیستم فاضلاب شهری منتهی می شود.

چرا لوله فاضلاب لباسشویی میگیرد؟

علل گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی چیست؟

گاهی اوقات زمان استفاده از لباسشویی پس از تخلیه شاید آب فاضلاب از لوله تخلیه خود لباسشویی بالا بزند و شاید هم از لوله کف آشپزخانه، بعضی مواقع نیز امکان دارد اصلا شما از لباسشویی استفاده نکرده باشید اما به یکباره ببینید آب چاه از کف آشپزخانه بالا زده و همه جا را به گند کشیده است!

این اتفاق که برای خیلی از مردم رخ داده دلایل مختلفی میتواند داشته باشد که قطعا خیلی از شما عزیزان از آنها خبر ندارید و سوالات زیادی برایتان پیش آمده است. حتما برایتان سوال است که داخل لوله تخلیه لباسشویی چه اتفاقی می افتد که لوله مسدود شده و چاه فاضلاب بالا میزند؟

دلایل مختلف گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی عبارتند از:

 • موی بلند
 • پرز لباس و پارچه
 • گرد و خاک داخل پارچه و لباس ها
 • لجن
 • رسوب
 • چربی
 • افتادن اشیا داخل لوله

نحوه تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی

نحوه تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی

برای تشخیص باید ماشین را پر از آب کنید و به جای تنظیم زمان برای شستشو آن را بر روی تخلیه تنظیم نمایید. قبل از تخلیه حتما مطمئن شوید که لوله فاضلاب لباسشویی را میبینید و دسترسی به آن دارید. بلافاصله پس از تخلیه آب دستگاه را خاموش کنید.

آنچه که شما باید به دنبال آن باشید این است که در زمان تخلیه آب چطور از لوله خارج می شود. اگر در همان ثانیه های ابتدایی تخلیه آب با فشار از لوله فاضلاب بالا آمد، به این معنی است که لوله کاملا مسدود شده و با یک فنر معمولی به احتمال زیاد باز شود. اما اگر آب با سرعت خیلی پایین تخلیه شد و به اصلاح زمان برد تا تخلیه شود، به این معنی است که گرفتگی در عمق بیشتر لوله قرار دارد و حتما باید از فنر برقی جهت باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کرد.

۵ روش آسان برای باز کردن گرفتگی لباسشویی

۵ روش آسان برای باز کردن گرفتگی لباسشویی

همانطور که گفتیم گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی میتواند به خاطر مو، پرز، گرد و خاک یا مواد دیگر باشد. خبر خوب این است که معمولا این گرفتگی ها در ابتدای رخ دادن مشکل به راحتی قابل رفع هستند. برای اینکار میتوانید از روش های زیر که همگی آزمایش شده هستند استفاده نمایید.

۱. ریختن آب گرم درون لوله تخلیه لباسشویی

بهترین روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب ماشین لباسشویی در اولین مرحله ریختن یک سطل آب گرم می باشد. یک سطل آب گرم آماده کنید و آن را به آرامی و در چند مرحله درون لوله لباسشویی بریزید. چند دقیقه صبر کنید و باز این کار را تکرار نمایید. اگر آب پایین رفت یعنی مشکل حل شده در غیر این صورت بهتر است بار دیگر این راه حل را تکرار نمایید.

 • در این روش به هیچ عنوان از آب جوش استفاده نکنید و دقت داشته باشید که آب گرم به کار رود.

۲. محلول خانگی بسیار قوی

محلول خانگی لوله بازکنی با ترکیبات بسیار ساده ساخته می شود. برای ساخت محلول لوله بازکنی به روش خانگی نیاز به جوش شیرین و سرکه دارید. نصف فنجان جوش شیرین و یک فنجان یا یک لیوان سرکه آماده کنید. برای باز کردن لوله فاضلاب لباسشویی اول جوش شیرین را داخل آن بریزید و سرکه را به آن اضافه نمایید. این دو ماده یک ترکیب شیمیایی ایجاد می کنند که قادر هستند مو، پرز، چربی و مواد اضافی داخل لوله را از بین ببرند. بعد از ریختن محلول، نیم ساعت یا ۱ ساعت صبر کنید و سپس درون لوله آب گرم بریزید. اگر مسیر باز شده بود که مشکل رفع شده در غیر این صورت میتوانید بار دیگر این روش را تکرار نمایید.

 • سعی کنید ترکیبات را بیش از حد اضافه نکنید. همچنین میتوانید برای قوی تر شدن ترکیب از نوشابه و یا نمک به همراه دو ماده ای که گفته شد استفاده نمایید.

۳. فنر دستی

فنرهای دستی ابزارهای بسیار کاربردی برای رفع گرفتگی سطحی و غیر پیچیده هستند. این فنرها در متراژ های مختلف به فروش میرسند که شما برای تهیه آن میتوانید متراژ ۶ متری را انتخاب نمایید که قیمت ارزانی هم دارد. بعد از خرید فنر دستی برای باز کردن گرفتگی لوله لباسشویی آن را وارد لوله کنید تا جایی که مطمئن شوید یا احساس کنید به محل گرفتگی برخورد کرده است. حالا باید فنر را در جهت عقربه های ساعت یا برعکس آن بچرخانید. در آخر مقداری آب داخل لوله بریزید و آزمایش کنید که گرفتگی رفع شده یا نه. اگر لوله باز نشده بود میتوانید باز هم این کار را تکرار نمایید.

 • در خرید فنر دستی دقت کنید چون علاوه بر متراژ، جنس آلیاژ آن هم مهم است. بهتر است فنری را تهیه کنید که انعطاف پذیر و نرم باشد.

۴. جارو برقی تر و خشک

اگر در خانه جارو برقی تر و خشک دارید میتوان گفت این دستگاه برای رفع گرفتگی فاضلاب لباسشویی یک گزینه فوق العاده و کاملا تضمینی می باشد. جارو برقی تر میتواند گرفتگی را مکش کند و مسیر آب را کاملا باز کند. برای انجام کار ابتدا جار برقی را روی حالت تر تنظیم نمایید، سپس خرطومی آن را درون لوله قرار دهید و دستگاه را روشن کنید تا عامل انسداد را بالا بکشد.

 • دقت کنید که قبل از روشن کردن دستگاه حتما روی حالت تر تنظیم شده باشد تا اگر آبی داخل لوله بود و مکش شد، اتفاقی برای دستگاه نیفتد.

۵. دستگاه فنر برقی

فنر برقی هر نوع گرفتگی را ۱۰۰% تضمینی باز می کند. فنرهای برقی نیز همانند نوع دستی آنها آلیاژ و متراژهای متفاوتی دارند. همچنین قطر فنرها هم با هم فرق می کند. به همین خاطر است که برای هر نوع گرفتگی فنر متفاوتی وجود دارد و میتواند گرفتگی های سخت و پیچیده را در کمترین زمان و کاملا قطعی باز کند. متاسفانه خرید این دستگاه برای مردم عادی مقرون به صرفه نیست و باید برای استفاده از آن با شرکت لوله بازکنی تماس بگیرید. در صورت تمایل میتوانید با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید تا متخصصان شرکت خدماتینو شما را راهنمایی کنند.

 • این روش یک راه حل تضمینی است که به طور قطع لوله را باز خواهد کرد. همچنین فنر برقی بدون کثیف کاری و خیلی فوری کار را انجام می دهد.

اگر گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی در شلنگ تخلیه بود چکار کنیم؟

گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی در شلنگ تخلیه آن

گاهی اوقات گرفتگی در شلنگ تخلیه ماشین است و اگر اینطور باشد کار شما بسیار راحت و ساده است چون نیازی به استفاده از روش های بالا ندارید. برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی در شلنگ تخلیه طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • لباسشویی را جلو بکشید تا به پشت آن دسترسی داشته باشد.
 • شلنگ تخلیه را از لوله فاضلاب بیرون بکشید.
 • بست شلنگ را از روش ماشین باز کنید تا بتوانید آن را خارج کنید.
 • حالا با استفاده از فنر دستی یا یک میله، گرفتگی داخل شلنگ را از بین ببرید.
 • شلنگ را به خوبی با آب گرم بشویید.
 • مجددا شلنگ را روی ماشین ببندید و آن را درون لوله فاضلاب قرار دهید.

اگر با روش های گفته شده باز هم گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی باز نشد چه کنیم؟

روش هایی که گفته شد هم تست شده و جواب هم گرفتیم و با هر کدام از روش ها بسیاری از گرفتگی را باز کرده اند. در هر صورت اگر با این راه حل ها نتوانستید مشکلتان را حل کنید اصلا نگران نباشید چون باید از دستگاه های تخصصی و لوله بازکنی استفاده کنید.

شرکت خدماتینو دارای سرویسکاران حرفه ای است که تخصصشان باز کردن لوله های فاضلاب مسدود شده می باشد. این شرکت به شما قول میدهد کاملا تضمینی مشکلتان را رفع کند و لوله را بصورت کامل باز نماید.

کلیه پرسنل شرکت خدماتینو بصورت شبانه روزی در سراسر استان تهران فعالیت می کنند. شما در هر نقطه از تهران که باشید و نیاز به لوله بازکنی فاضلاب ماشین لباسشویی داشته باشید، کافی است با شماره موجود در سایت تماس بگیرید تا سرویسکار مجرب سریعا در محل حاضر شود.

یک دیدگاه بگذارید

مطالب اخیر

رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با روش های آسان و فوری
5 تکنیک آسان برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی شما
مارس 25, 2021
گرفتگی چاه توالت ، گرفتگی توالت ایرانی ، رفع گرفتگی توالت با روش های اسان و فوری
گرفتگی چاه توالت – 10 روش آسان رفع گرفتگی توالت ایرانی
مارس 15, 2021
گرفتگی لوله فاضلاب حیاط مشکلی است که برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حیاط باید از دستگاه فنر برقی استفاده شود.
3 روش ساده باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حیاط
فوریه 27, 2021
گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، گرفتگی توالت با دستمال کاغذی ، رفع گرفتگی توالت فرنگی ، رفع گرفتگی توالت فرنگی با روش های خانگی
10 روش رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، دستمال کاغذی ، پلاستیک و نوار بهداشتی
فوریه 24, 2021
افتادن صابون در چاه دستشویی مشکلی است که برای همه پیش می آید. 6 روش برای در اوردن صابون از توالت فرنگی و ایرانی
افتادن صابون در چاه دستشویی – ۵ روش درآوردن صابون از توالت
فوریه 23, 2021
باز کردن لوله فاضلاب با فنر ، فنر زنی لوله فاضلاب
باز کردن لوله فاضلاب با فنر
فوریه 18, 2021
چاه بازکنی ، چاه بازکنی در تهران
خدمات چاه بازکنی با فنر برقی و پمپ هوا
دسامبر 31, 2020
آیا می توان به لوله بازکنی سیار اعتماد کرد؟
آیا می توان به لوله بازکنی سیار اعتماد کرد؟
دسامبر 22, 2020
چگونه گرفتگی لوله فاضلاب را باز کنیم ، 4 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب، 10 روش تضمینی رفع گرفتگی لوله های فاضلاب
چگونه گرفتگی لوله فاضلاب را باز کنیم؟
دسامبر 2, 2020
لوله بازکنی ارزان ، ارزان ترین و سریعترین لوله بازکنی ، لوله بازکنی ارزان تهران ، خدمات لوله بازکنی ارزان و سریع
لوله بازکنی ارزان – ارزان ترین و سریعترین لوله بازکنی
نوامبر 1, 2020

لوله بازکنی شمال تهران

لوله بازکنی سعادت آباد
جولای 5, 2021
لوله بازکنی تجریش
ژوئن 15, 2021
لوله بازکنی ونک
ژوئن 7, 2021
لوله بازکنی نیاوران
می 4, 2021
لوله بازکنی اقدسیه
آوریل 17, 2021
لوله بازکنی جردن
مارس 23, 2021

لوله بازکنی غرب تهران

لوله بازکنی ستارخان
جولای 20, 2021
لوله بازکنی جنت آباد
آوریل 29, 2021
لوله بازکنی مرزداران
آوریل 20, 2021
لوله بازکنی تهرانسر
فوریه 5, 2021
لوله بازکنی مهرآباد جنوبی
ژانویه 28, 2021
لوله بازکنی پونک
ژانویه 9, 2021

لوله بازکنی شرق تهران

لوله بازکنی مجیدیه
جولای 26, 2021
لوله بازکنی وحیدیه تهران
جولای 14, 2021
لوله بازکنی تهرانپارس
می 26, 2021
لوله بازکنی حکیمیه
می 20, 2021
لوله بازکنی میدان امام حسین
آوریل 11, 2021
لوله بازکنی پیروزی
آوریل 6, 2021
تماس با شرکت خدماتینو

۰۹۱۹۲۶۰۴۳۱۳

۰۹۱۹۲۶۰۴۳۱۳

خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران با رعایت بهداشت | ۲۴ ساعته بدون تعطیلی
+