چطور گرفتگی کفشور آشپزخانه را به سادگی باز کنیم؟

خدماتینو > وبلاگ > چطور گرفتگی کفشور آشپزخانه را به سادگی باز کنیم؟
برای گرفتگی کفشور آشپزخانه چه کار کنیم؟ برای باز کردن گرفتگی لوله کف آشپزخانه میتوانید از 6 روشی که اینجا توضیح دادیم استفاده کنید

گاهی اوقات باز کردن گرفتگی کفشور آشپزخانه مثل شکستن شاخ غول است! اما نگران نباشید اگر با گرفتگی لوله کف اشپزخانه مواجه هستید، با ۶ روش رفع گرفتگی لوله آشپزخانه به سادگی میتوانید مشکلتان را حل کنید.

گرفتگی لوله فاضلاب کف آشپزخانه و بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه چیز غیر معمول نیست. قبل از اینکه  به ۶ روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه بپردازیم، لازم میدانیم کمی در مورد لوله تخلیه فاضلاب صحبت نماییم.

لوله کفشور چیست؟

لوله کفشور آشپزخانه مکان ثابتی است که در کف زمین آشپزخانه قرار گرفته تا هر گونه آب راکد روی زمین از طریق آن تخلیه شود. کفشورها معمولا گرد هستند. همچنین ممکن است در ساختمان های مختلف به اشکال دیگر هم ساخته شده باشند.

لوله های کفشور آشپزخانه معمولا در نزدیکی سینک، لباسشویی، ظرفشویی، یخچال و مکان هایی که امکان دارد آب در یکجا جمع شود قرار درند.

این لوله دارای توری است که از ورود هر گونه شی و مواد اضافی به داخل آن و از ورود هر گونه آفات مثل سوسک و … جلوگیری می کند.

توری موجود در کفشور آشپزخانه در برابر مو، گرد و غبار خیلی مقاوم نیست و این مواد میتوانند وارد آن شده و نهایتا سبب گرفتگی کفشور آشپزخانه شوند. میتوان یک علت بالا امدن اب فاضلاب را این مورد دانست.

گرفتگی چاه آشپزخانه هم مانند تمام لوله های تخلیه میتواند رخ دهد و با محلول های تمیز کننده و لوله بازکنی هم قابل رفع نباشند.

این مقاله بطور کلی در مورد روش های باز کردن گرفتگی کفشور آشپزخانه ارائه داده شده است تا مشکل شما به سادگی حل شود. اگر در هر مرحله به این نتیجه رسیدید که نمیتوانید با این روش ها اقدام به رفع گرفتگی کفشور آشپزخانه نمایید، بهتر است با متخصصین و لوله بازکن های شرکت خدماتینو تماس بگیرید.

این شرکت بصورت ۲۴ آماده لوله بازکنی آشپزخانه است تا از خسارات احتمالی منزل شما جلوگیری نماید.

تشخیص گرفتگی کفشور آشپزخانه

گرفتگی لوله فاضلاب کفشور آشپزخانه

اولین قدم این است که بدانیم گرفتگی در لوله کف اتفاق افتاده یا مشکل دیگری منجر به بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه شده است. در قسمت بعد در مورد علل گرفتگی کفشور آشپزخانه صحبت خواهیم کرد.

برای شناسایی این موضوع، درپوش کفشور را بردارید، لوله های موجود در کف میتوانند چند ورودی داشته باشند، این بستگی به ساختار سیستم فاضلابی منزل شما دارد که چطور لوله کشی شده است.

در پایین لوله یک زانویی وجود دارد که اصطلاحا به آن شتر گلو (همان سیفون) گفته می شود، پس از برداشتن درپوش، مقدار کمی آب درون لوله بریزید تا بررسی کنید که آب به راحتی تخلیه می شود یا باعث بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه می گردد.

اگر آب پایین نرفت یعنی گرفتگی وجود دارد و باید آن را رفع کنید. این مشکل میتواند به شکل دیگری هم رخ دهد، به این صورت که با ریختن آب، زمان زیادی طول بکشد تا آب کاملا پایین برود.

کفشوری که گرفتگی ندارد معمولا پس از ریختن آب یا ورود آن به لوله از طریق سینک و … به یکباره کل آب مکش شده و هیچ آبی بالا نمی آید.

زمانی هم هست که امکان دارد گرفتگی در لوله کفشور آشپزخانه باشد اما وقتی از سینک استفاده می کنید آب از کفشور بالا بزند و یا زمانی که لباسشویی پس از انجام کار میخواهد تخلیه کند، حجم بسیار زیادی از آب فاضلاب بالا میزند و همه جا را آب برمیدارد.

چه عواملی باعث گرفتگی لوله کف اشپزخانه میشود؟

گرفتگی کفشور آشپزخانه به چه علتی رخ می دهد؟

علت اصلی گرفتگی مواد زائد است. زمانی که روغن و چربی در لوله جمع می شود، هر چیزی که وارد لوله می شود را به خود میچسباند. با گذشت زمان، این مشکل یک سد محکم در لوله ایجاد می کند که جلوی خروج فاضلاب را میگیرد و سبب بالا زدن فاضلاب آشپزخانه می شود.

این معمولا دلیل اصلی مسدود شدن لوله کف آشپزخانه هاست. با این حال این تنها دلیلی نیست که باعث گرفتگی راه آب آشپزخانه می شود. در ادامه دلایل دیگر گرفتگی کفشور آشپزخانه توضیح داده شده است.

 • موی بلند
 • رسوب و جرم
 • روغن و چربی
 • مواد زائد
 • اشیا
 • مصالح ساختمانی
 • شکستگی لوله

در تمام این شرایط امکان دارد لوله کامل مسدود شود و همین مشکل علت بالا امدن اب فاضلاب از لوله کف آشپزخانه باشد.

با توجه به توضیحات اگر فکر می کنید یک گرفتگی در لوله کفشور آشپزخانه وجود دارد، میتوانید ابتدا از روش های آسان رفع گرفتگی کفشور اشپزخانه استفاده نمایید و روش های پیچیده تر و تخصصی را به سرویسکاران لوله بازکن خدماتینو بسپارید.

۶ روش خانگی رفع گرفتگی کفشور آشپزخانه

همانطور که گفتیم در این مطلب قصد داریم روش های ساده ای را که با استفاده از آنها میتوانید گرفتگی های معمولی و سطحی را باز کنید به شما آموزش دهیم. در ادامه میتوانید این روش ها را بیاموزید.

۱. جوش شیرین و سرکه

این یک راه حل بسیار معمول برای تقریبا انواع گرفتگی لوله فاضلاب می باشد. کلاس های شیمی مدرسه را به خاطر دارید؟

هنگامی که یک اسید و یک پایه را با هم ترکیب می کنید، در حقیقت یک واکنش خنثی کننده را شروع می کنید که باعث می شود دی اکسید کربن و حباب های زیادی ایجاد شوند.

سرکه در اینجا اسید است و جوش شیرین یک ماده قلیایی یا همان پایه می باشد. از این دو ماده میتوان برای باز کردن گرفتگی لوله کف آشپزخانه استفاده کرد.

ابتدا در پوش کفشور را بردارید. اگر درپوش فلزی است و پیچ دارد، باید به آرامی با استفاده از پیچ گوشتی دو سو یا چهار سو آن را باز کنید. برای رعایت بهداشت بهتر است از دستکش های لاتکس استفاده نمایید.

حالا نصف فنجان جوش شیرین را درون لوله بریزید و سپس سه برابر آن سرکه اضافه کنید. بعد از گذشت ده دقیقه، یک لیتر آب جوش درون لوله بریزید.

این روش میتواند یک راه حل برای پیشگیری از گرفتگی های مکرر لوله فاضلاب آشپزخانه باشد.

۲. تلمبه لوله بازکن

یکی از ساده ترین روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده از همین ابزار است. از آنجا که عامل انسداد لوله به خودی خود نمیتواند از لوله خارج شود، ما باید با وارد کردن فشار خلاء آن را بیرون بکشیم.

تلمبه را روی سوراخ قرار دهید و با فشار چندین بار آن را بالا و پایین کنید. پس از چندین بار تکرار احتمال اینکه گرفتگی باز شود و اگر چیزی داخل لوله باعث گرفتگی شده باشد، بالا می آید.

در این صورت می توانید عامل انسداد را با دستکش از داخل لوله بردارید و بیرون بکشید.

پس از انجام این کار میتوانید در آخر کمی سرکه و جوش شیرین طبق دستور روش قبل داخل لوله بریزید. اگر تلمبه ندارید حتما آن را تهیه کنید چون خیلی کاربرد دارد.

توجه داشته باشید که هر چه قسمت لاستیکی تلمبه لوله بازکن نرم تر باشد، کار شما برای بازکردن فاضلاب اشپزخانه راحت تر است.

۳. فنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکن، یک دستگاه فوق العاده حرفه ای که دارای فنری شبیه به سیم است تا هر نوع گرفتگی را بیرون بکشد یا آن را بتراشد و خرد کند. برای اینکار باید فنر را درون لوله کفشور آشپزخانه قرار دهید تا جایی که به گرفتگی برخورد کند.

اگر فنر برقی ندارید میتوانید با استفاده از فنر دستی اینکار را انجام دهید. بعد از قرار دادن فنر لوله کف اشپزخانه، حالا آن را بچرخانید و جلو عقب کنید تا گرفتگی رفع شود.

باید اینکار را بارها و بارها تکرار کنید. البته این تکرار فقط در مورد فنر دستی است و فنر برقی نیاز به تکرار ندارد چون قدرت بالا و کارایی فوق العاده ای دارد.

در صورت لزوم بعد از باز کردن لوله فاضلاب کف اشپزخانه، مقداری آب گرم داخل لوله بریزید. در موارد خاص هم شاید لازم باشد بعد از فنر زنی، از جوش شیرین و سرکه نیز استفاده نمایید.

ضمن استفاده از این روش حتما این نکات را رعایت نمایید:

 • فشار زیادی به فنر وارد نکنید چون امکان دارد باعث شکستن لوله شود.
 • به زور فنر را بیرون نکشید، اگر فنر گیر نکرده باشد به راحتی بیرون می آید.
 • به هیچ وجه از میله و سیخ و … به جای فنر استفاده نکنید. هزینه فنر دستی زیاد نیست و می توانید از فروشگاه یکی تهیه کنید.

فنرهای زیادی در بازار وجود دارد، اما باید نوع خوب آن را انتخاب کنید تا انعطاف پذیر بوده و با آلیاژ مرغوبی ساخته شده باشد.

۴. آب جوش

روشی ساده، بدون دردسر و بدون هزینه که میتواند بسیاری از گرفتگی ها را رفع کند. در واقع استفاده از آب جوش برای باز کردن گرفتگی کفشور آشپزخانه بسیار موثر است، اما به شرطی که گرفتگی شدید نباشد.

همانطور که گفتیم معمولا در لوله کف آشپزخانه حجم زیادی روغن، چربی، مو و … وجود دارد که آب جوش می تواند مثل ریختن آب روی آتش باشد!

آب جوش میتواند روغن و چربی را از بین ببرد و به همراه آن هر چه به آنها چسبیده باشد هم از لوله کنده شده و به داخل چاه یا فاضلاب شهری برود.

برای اینکار یک کتری یا یک سطل آب جوش آماده کنید و آن را داخل لوله بریزید. سپس چند دقیقه صبر کنید و دوباره اینکار را تا چند بار تکرار نمایید. به احتمال خیلی زیاد با این کار گرفتگی لوله باز خواهد شد.

۵. آب گرم و مایع شوینده

روش منحصر به فرد برای سست کردن و از بین بردن چربی، روغن و مواد زائد در لوله که میتوانید همین حالا از آن استفاده کنید.

برای انجام کار مقداری مایع شوینده مثل مایع ظرفشویی یا دستشویی و صابون مایع داخل لوله بریزید. ۱۵ دقیقه بعد آب گرم را درون لوله خالی کنید.

حالا امتحان کنید ببینید لوله باز شده یا نه. اگر باز نشده در صورت لزوم بار دیگر این روش را تکرار کنید یا از روش بعدی استفاده نمایید.

۶. جاروبرقی تر و خشک

همه در خانه جاروبرقی تر و خشک ندارند، اما اگر جز کسانی هستید که این دستگاه را در منزل دارید، بهترین زمان است تا کارایی منحصر به فرد آن را تجربه نمایید.

قبل از استفاده از این روش، تمام روش های قبلی را امتحان کنید. سعی کنید آب های جمع شده اطراف کفشور را تخلیه کنید و سپس از جاروبرقی استفاده نمایید.

شیلنگ دستگاه را درون لوله ببرید و جاروبرقی را روشن کنید. سرعت مکش را به صورت پله ای از کم به بالا افزایش دهید. ابتدا شیلنگ را تا جایی که به گرفتگی برخورد کند درون لوله ببرید و سپس مکش را آعاز کنید.

حالا از فنر دستی برای سست کردن گرفتگی استفاده کنید و دوباره مکش را با جاروبرقی انجام دهید. اینکار را هر چند بار که لازم باشد تکرار کنید.

در بعضی شرایط گرفتگی به حدی قوی است که جاروبرقی شما هیچ کار خاصی نخواهد کرد و در این شرایط قطعا نیاز به دستگاه های قوی تر مثل فنر برقی یا پمپ مکنده صنعتی می باشد.

ضمن استفاده از این روش، موارد زیر را حتما رعایت نمایید:

 • در کنار جاروبرقی تر و خشک به هیچ عنوان از محلول های شیمیایی به ویژه اسید استفاده نکنید.
 • در حین کار لباس گشاد نپوشید.
 • قبل از انجام کار، اگر تا به حال از دستگاه استفاده نکرده اید، چند بار آن را امتحان کنید تا نحوه کارکرد آن را بیاموزید.

لوله بازکنی چاه فاضلاب آشپزخانه با دستگاه حرفه ای و ۱۰۰% تضمینی

لوله بازکنی چاه فاضلاب آشپزخانه با دستگاه حرفه ای و ۱۰۰% تضمینی

گرفتگی چاه فاضلاب آشپزحانه میتواند به دفعات خیلی زیاد اتفاق بیفتد. استفاده از این روش ها شاید مشکل شما را حل کند اما میتواند ظاهری باشد و چند روز بعد دوباره با مشکل بزرگتری رو به رو شوید.

البته همانطور که گفتیم اگر مشکل کوچک و سطحی باشد، گرفتگی به احتمال خیلی زیاد رفع خواهد شد و شما از شر گرفتگی خلاص خواهید شد.

اما دستگاه های حرفه ای تری هم مثل ژنراتور پایه دار وجود دارد که فنرهای مختلفی دارد و میتواند انواع گرفتگی سخت و پیچیده را به راحتی باز کند.

خرید دستگاه فنر برقی لوله بازکنی شاید برای شما بسیار هزینه بر باشد، اما نیازی نیست آنها را خریداری کنید چون شاید سالی یکبار هم به آنها نیاز نداشته باشید.

شرکت های بیشماری مثل شرکت خدماتینو در تهران فعالیت می کنند که بصورت شبانه روزی کار لوله بازکنی را با سرویسکاران متخصص انجام می دهند.

البته در میان این حجم زیادی از شرکت های لوله بازکنی، باید به دنبال بهترین و معتبرترین آنها باشید. چه بهتر که شرکتی را انتخاب کنید که زیر نظر اتحادیه و با نرخ مصوب آن هم فعالیت نماید.

شرکت خدماتینو یکی از شرکتهای زیر نظر اتحادیه است که بصورت تضمینی و بدون کثیف کاری، اقدام به رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه می کند.

این شرکت بیش از ۱۵ سال سابقه واقعی دارد و به شما قول میدهد که گرفتگی را کامل و بدون مشکل باز کند تا شما از شر بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه راحت شوید.

ویژگی های شرکت لوله بازکنی خدماتینو:

 • شبانه روزی بدون تعطیلی
 • فعالیت در تمام روزهای سال حتی در مناسب ها و اعیاد
 • سرویسکاران بدون سوء پیشینه و دارای تاییدیه صلاحیت
 • باز کردن لوله ۱۰۰% تضیمنی
 • لوله بازکنی بدون ذره ای کثیف کاری
 • لوله بازکن های خوش اخلاق و حرفه ای
 • تعیین قیمت طبق نرخ مصوب اتحادیه
 • انجام کار در چهار چوب قوانین اتحادیه لوله بازکنی تهران
 • استفاده از دستگاه های ژنراتور جدید برای باز کردن فوری و تضمینی لوله
 • لوله بازکنی توالت فرنگی و ایرانی بدون آسیب زدن به کاسه
 • باز کردن لوله بدون آیسیب زدن لوله فاضلاب
 • اعزام سریع نیرو به محل و انجام کار زیر ۲۰ دقیقه

یک دیدگاه بگذارید

مطالب اخیر

رفع گرفتگی لوله پشت بام ، رفع گرفتگی لوله ناودان پشت بام ، باز کردن لوله راه آب باران در پشت بام
باز کردن گرفتگی لوله پشت بام ، ناودان و راه آب باران
اردیبهشت 11, 1399
رفع گرفتگی لوله تراس و رفع گرفتگی لولهبالکن
رفع گرفتگی لوله تراس و بالکن – بدون تخریب و کثیف کاری
اردیبهشت 4, 1399
درآوردن طلا از چاه توالت ، افتادن طلا در چاه توالت ، افتادن انگشتر در توالت ، درآوردن انگشتر از چاه توالت
4 روش فوری درآوردن طلا از چاه توالت – انگشتر، گوشواره و زنجیر
فروردین 28, 1399
لوله بازکنی شبانه روزی ، لوله بازکنی شبانه روزی در تهران
لوله بازکنی شبانه روزی – بدون تعطیلی
فروردین 21, 1399
گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی، رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی
بهترین روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی
فروردین 14, 1399
افتادن موبایل در چاه دستشویی ، در آوردن گوشی از توالت
افتادن موبایل در چاه دستشویی – 5 مرحله در آوردن گوشی از توالت
فروردین 7, 1399
چگونه گرفتگی لوله فاضلاب را باز کنیم ، 4 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب
چگونه گرفتگی لوله فاضلاب را باز کنیم؟
فروردین 1, 1399
5 تکنیک آسان برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی شما
اسفند 16, 1398
گرفتگی چاه توالت ، گرفتگی توالت ایرانی ، رفع گرفتگی توالت
گرفتگی چاه توالت – 10 روش آسان رفع گرفتگی توالت ایرانی
اسفند 9, 1398
گرفتگی لوله فاضلاب حیاط مشکلی جدی است که برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب حیاط باید از فنر برقی استفاده شود.
گرفتگی لوله فاضلاب حیاط – 3 روش ساده برای باز کردن
اسفند 1, 1398

لوله بازکنی شمال تهران

لوله بازکنی ولنجک
مهر 2, 1399
لوله بازکنی سعادت آباد
مرداد 31, 1399
لوله بازکنی تجریش
تیر 20, 1399
لوله بازکنی نیاوران
خرداد 2, 1399

لوله بازکنی غرب تهران

لوله بازکنی چیتگر
شهریور 27, 1399
لوله بازکنی بلوار فردوس
مرداد 23, 1399
لوله بازکنی ستارخان
مرداد 3, 1399
لوله بازکنی مرزداران – تضمینی و بدون کثیف کاری
اردیبهشت 20, 1399

لوله بازکنی شرق تهران

لوله بازکنی نارمک
شهریور 15, 1399
لوله بازکنی مجیدیه
مرداد 9, 1399
لوله بازکنی پیروزی
تیر 12, 1399
لوله بازکنی تهرانپارس
خرداد 16, 1399
تماس با شرکت خدماتینو

۰۹۱۹۲۶۰۴۳۱۳

۰۹۱۹۲۶۰۴۳۱۳

خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران با رعایت بهداشتی | ۲۴ ساعته بدون تعطیلی
+