چطور گرفتگی کفشور آشپزخانه را به سادگی باز کنیم؟

خدماتینو > وبلاگ > چطور گرفتگی کفشور آشپزخانه را به سادگی باز کنیم؟
برای گرفتگی کفشور آشپزخانه چه کار کنیم؟ برای باز کردن گرفتگی لوله کف آشپزخانه میتوانید از 6 روشی که اینجا توضیح دادیم استفاده کنید. 6 روش خانگی رفع گرفتگی لوله های فاضلاب آشپزخانه

گاهی اوقات باز کردن گرفتگی کفشور آشپزخانه مثل شکستن شاخ غول است! اما نگران نباشید اگر با گرفتگی لوله کف اشپزخانه مواجه هستید، با ۶ روش رفع گرفتگی لوله آشپزخانه به سادگی میتوانید مشکلتان را حل کنید.

گرفتگی لوله فاضلاب کف آشپزخانه و بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه چیز غیر معمول نیست. قبل از اینکه  به ۶ روش باز كردن لوله فاضلاب آشپزخانه بپردازیم، لازم میدانیم کمی در مورد لوله تخلیه فاضلاب صحبت نماییم.

لوله کفشور چیست؟

لوله کفشور آشپزخانه مکان ثابتی است که در کف زمین آشپزخانه قرار گرفته تا هر گونه آب راکد روی زمین از طریق آن تخلیه شود. کفشورها معمولا گرد هستند. همچنین ممکن است در ساختمان های مختلف به اشکال دیگر هم ساخته شده باشند.

لوله های کفشور آشپزخانه معمولا در نزدیکی سینک، لباسشویی، ظرفشویی، یخچال و مکان هایی که امکان دارد آب در یکجا جمع شود قرار درند.

این لوله دارای توری است که از ورود هر گونه شی و مواد اضافی به داخل آن و از ورود هر گونه آفات مثل سوسک و … جلوگیری می کند.

توری موجود در کفشور آشپزخانه در برابر مو، گرد و غبار خیلی مقاوم نیست و این مواد میتوانند وارد آن شده و نهایتا سبب گرفتگی کفشور آشپزخانه شوند. میتوان یک علت بالا امدن اب فاضلاب را این مورد دانست.

گرفتگی چاه آشپزخانه هم مانند تمام لوله های تخلیه میتواند رخ دهد و با محلول های تمیز کننده و لوله بازکنی هم قابل رفع نباشند.

این مقاله بطور کلی در مورد روش های باز کردن گرفتگی کفشور آشپزخانه ارائه داده شده است تا مشکل شما به سادگی حل شود. اگر در هر مرحله به این نتیجه رسیدید که نمیتوانید با این روش ها اقدام به رفع گرفتگی کفشور آشپزخانه نمایید، بهتر است با متخصصین و لوله بازکن های شرکت خدماتینو تماس بگیرید.

این شرکت بصورت ۲۴ آماده لوله بازکنی آشپزخانه است تا از خسارات احتمالی منزل شما جلوگیری نماید.

تشخیص گرفتگی کفشور آشپزخانه

گرفتگی لوله فاضلاب کفشور آشپزخانه

اولین قدم این است که بدانیم گرفتگی در لوله کف اتفاق افتاده یا مشکل دیگری منجر به بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه شده است. در قسمت بعد در مورد علل گرفتگی کفشور آشپزخانه صحبت خواهیم کرد.

برای شناسایی این موضوع، درپوش کفشور را بردارید، لوله های موجود در کف میتوانند چند ورودی داشته باشند، این بستگی به ساختار سیستم فاضلابی منزل شما دارد که چطور لوله کشی شده است.

در پایین لوله یک زانویی وجود دارد که اصطلاحا به آن شتر گلو (همان سیفون) گفته می شود، پس از برداشتن درپوش، مقدار کمی آب درون لوله بریزید تا بررسی کنید که آب به راحتی تخلیه می شود یا باعث بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه می گردد.

اگر آب پایین نرفت یعنی گرفتگی وجود دارد و باید آن را رفع کنید. این مشکل میتواند به شکل دیگری هم رخ دهد، به این صورت که با ریختن آب، زمان زیادی طول بکشد تا آب کاملا پایین برود.

کفشوری که گرفتگی ندارد معمولا پس از ریختن آب یا ورود آن به لوله از طریق سینک و … به یکباره کل آب مکش شده و هیچ آبی بالا نمی آید.

زمانی هم هست که امکان دارد گرفتگی در لوله کفشور آشپزخانه باشد اما وقتی از سینک استفاده می کنید آب از کفشور بالا بزند و یا زمانی که لباسشویی پس از انجام کار میخواهد تخلیه کند، حجم بسیار زیادی از آب فاضلاب بالا میزند و همه جا را آب برمیدارد.

چه عواملی باعث گرفتگی لوله کف اشپزخانه میشود؟

گرفتگی کفشور آشپزخانه به چه علتی رخ می دهد؟

علت اصلی گرفتگی مواد زائد است. زمانی که روغن و چربی در لوله جمع می شود، هر چیزی که وارد لوله می شود را به خود میچسباند. با گذشت زمان، این مشکل یک سد محکم در لوله ایجاد می کند که جلوی خروج فاضلاب را میگیرد و سبب بالا زدن فاضلاب آشپزخانه می شود.

این معمولا دلیل اصلی مسدود شدن لوله کف آشپزخانه هاست. با این حال این تنها دلیلی نیست که باعث گرفتگی راه آب آشپزخانه می شود. در ادامه دلایل دیگر گرفتگی کفشور آشپزخانه توضیح داده شده است.

 • موی بلند
 • رسوب و جرم
 • روغن و چربی
 • مواد زائد
 • اشیا
 • مصالح ساختمانی
 • شکستگی لوله

در تمام این شرایط امکان دارد لوله کامل مسدود شود و همین مشکل علت بالا امدن اب فاضلاب از لوله کف آشپزخانه باشد.

با توجه به توضیحات اگر فکر می کنید یک گرفتگی در لوله کفشور آشپزخانه وجود دارد، میتوانید ابتدا از روش های آسان رفع گرفتگی کفشور اشپزخانه استفاده نمایید و روش های پیچیده تر و تخصصی را به سرویسکاران لوله بازکن خدماتینو بسپارید.

۶ روش خانگی رفع گرفتگی کفشور آشپزخانه

همانطور که گفتیم در این مطلب قصد داریم روش های ساده ای را که با استفاده از آنها میتوانید گرفتگی های معمولی و سطحی را باز کنید به شما آموزش دهیم. در ادامه میتوانید این روش ها را بیاموزید.

۱. جوش شیرین و سرکه

این یک راه حل بسیار معمول برای تقریبا انواع گرفتگی لوله فاضلاب می باشد. کلاس های شیمی مدرسه را به خاطر دارید؟

هنگامی که یک اسید و یک پایه را با هم ترکیب می کنید، در حقیقت یک واکنش خنثی کننده را شروع می کنید که باعث می شود دی اکسید کربن و حباب های زیادی ایجاد شوند.

سرکه در اینجا اسید است و جوش شیرین یک ماده قلیایی یا همان پایه می باشد. از این دو ماده میتوان برای باز کردن گرفتگی لوله کف آشپزخانه استفاده کرد.

ابتدا در پوش کفشور را بردارید. اگر درپوش فلزی است و پیچ دارد، باید به آرامی با استفاده از پیچ گوشتی دو سو یا چهار سو آن را باز کنید. برای رعایت بهداشت بهتر است از دستکش های لاتکس استفاده نمایید.

حالا نصف فنجان جوش شیرین را درون لوله بریزید و سپس سه برابر آن سرکه اضافه کنید. بعد از گذشت ده دقیقه، یک لیتر آب جوش درون لوله بریزید.

این روش میتواند یک راه حل برای پیشگیری از گرفتگی های مکرر لوله فاضلاب آشپزخانه باشد.

۲. تلمبه لوله بازکن

یکی از ساده ترین روش باز كردن لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده از همین ابزار است. از آنجا که عامل انسداد لوله به خودی خود نمیتواند از لوله خارج شود، ما باید با وارد کردن فشار خلاء آن را بیرون بکشیم.

تلمبه را روی سوراخ قرار دهید و با فشار چندین بار آن را بالا و پایین کنید. پس از چندین بار تکرار احتمال اینکه گرفتگی باز شود و اگر چیزی داخل لوله باعث گرفتگی شده باشد، بالا می آید.

در این صورت می توانید عامل انسداد را با دستکش از داخل لوله بردارید و بیرون بکشید.

پس از انجام این کار میتوانید در آخر کمی سرکه و جوش شیرین طبق دستور روش قبل داخل لوله بریزید. اگر تلمبه ندارید حتما آن را تهیه کنید چون خیلی کاربرد دارد.

توجه داشته باشید که هر چه قسمت لاستیکی تلمبه لوله بازکن نرم تر باشد، کار شما برای بازکردن فاضلاب اشپزخانه راحت تر است.

۳. فنر لوله بازکنی

فنر لوله بازکن، یک دستگاه فوق العاده حرفه ای که دارای فنری شبیه به سیم است تا هر نوع گرفتگی را بیرون بکشد یا آن را بتراشد و خرد کند. برای اینکار باید فنر را درون لوله کفشور آشپزخانه قرار دهید تا جایی که به گرفتگی برخورد کند.

اگر فنر برقی ندارید میتوانید با استفاده از فنر دستی اینکار را انجام دهید. بعد از قرار دادن فنر لوله کف اشپزخانه، حالا آن را بچرخانید و جلو عقب کنید تا گرفتگی رفع شود.

باید اینکار را بارها و بارها تکرار کنید. البته این تکرار فقط در مورد فنر دستی است و فنر برقی نیاز به تکرار ندارد چون قدرت بالا و کارایی فوق العاده ای دارد.

در صورت لزوم بعد از باز کردن لوله فاضلاب کف اشپزخانه، مقداری آب گرم داخل لوله بریزید. در موارد خاص هم شاید لازم باشد بعد از فنر زنی، از جوش شیرین و سرکه نیز استفاده نمایید.

ضمن استفاده از این روش حتما این نکات را رعایت نمایید:

 • فشار زیادی به فنر وارد نکنید چون امکان دارد باعث شکستن لوله شود.
 • به زور فنر را بیرون نکشید، اگر فنر گیر نکرده باشد به راحتی بیرون می آید.
 • به هیچ وجه از میله و سیخ و … به جای فنر استفاده نکنید. هزینه فنر دستی زیاد نیست و می توانید از فروشگاه یکی تهیه کنید.

فنرهای زیادی در بازار وجود دارد، اما باید نوع خوب آن را انتخاب کنید تا انعطاف پذیر بوده و با آلیاژ مرغوبی ساخته شده باشد.

۴. آب جوش

روشی ساده، بدون دردسر و بدون هزینه که میتواند بسیاری از گرفتگی ها را رفع کند. در واقع استفاده از آب جوش برای باز کردن گرفتگی کفشور آشپزخانه بسیار موثر است، اما به شرطی که گرفتگی شدید نباشد.

همانطور که گفتیم معمولا در لوله کف آشپزخانه حجم زیادی روغن، چربی، مو و … وجود دارد که آب جوش می تواند مثل ریختن آب روی آتش باشد!

آب جوش میتواند روغن و چربی را از بین ببرد و به همراه آن هر چه به آنها چسبیده باشد هم از لوله کنده شده و به داخل چاه یا فاضلاب شهری برود.

برای اینکار یک کتری یا یک سطل آب جوش آماده کنید و آن را داخل لوله بریزید. سپس چند دقیقه صبر کنید و دوباره اینکار را تا چند بار تکرار نمایید. به احتمال خیلی زیاد با این کار گرفتگی لوله باز خواهد شد.

۵. آب گرم و مایع شوینده

روش منحصر به فرد برای سست کردن و از بین بردن چربی، روغن و مواد زائد در لوله که میتوانید همین حالا از آن استفاده کنید.

برای انجام کار مقداری مایع شوینده مثل مایع ظرفشویی یا دستشویی و صابون مایع داخل لوله بریزید. ۱۵ دقیقه بعد آب گرم را درون لوله خالی کنید.

حالا امتحان کنید ببینید لوله باز شده یا نه. اگر باز نشده در صورت لزوم بار دیگر این روش را تکرار کنید یا از روش بعدی استفاده نمایید.

۶. جاروبرقی تر و خشک

همه در خانه جاروبرقی تر و خشک ندارند، اما اگر جز کسانی هستید که این دستگاه را در منزل دارید، بهترین زمان است تا کارایی منحصر به فرد آن را تجربه نمایید.

قبل از استفاده از این روش، تمام روش های قبلی را امتحان کنید. سعی کنید آب های جمع شده اطراف کفشور را تخلیه کنید و سپس از جاروبرقی استفاده نمایید.

شیلنگ دستگاه را درون لوله ببرید و جاروبرقی را روشن کنید. سرعت مکش را به صورت پله ای از کم به بالا افزایش دهید. ابتدا شیلنگ را تا جایی که به گرفتگی برخورد کند درون لوله ببرید و سپس مکش را آعاز کنید.

حالا از فنر دستی برای سست کردن گرفتگی استفاده کنید و دوباره مکش را با جاروبرقی انجام دهید. اینکار را هر چند بار که لازم باشد تکرار کنید.

در بعضی شرایط گرفتگی به حدی قوی است که جاروبرقی شما هیچ کار خاصی نخواهد کرد و در این شرایط قطعا نیاز به دستگاه های قوی تر مثل فنر برقی یا پمپ مکنده صنعتی می باشد.

ضمن استفاده از این روش، موارد زیر را حتما رعایت نمایید:

 • در کنار جاروبرقی تر و خشک به هیچ عنوان از محلول های شیمیایی به ویژه اسید استفاده نکنید.
 • در حین کار لباس گشاد نپوشید.
 • قبل از انجام کار، اگر تا به حال از دستگاه استفاده نکرده اید، چند بار آن را امتحان کنید تا نحوه کارکرد آن را بیاموزید.

لوله بازکنی چاه فاضلاب آشپزخانه با دستگاه حرفه ای و ۱۰۰% تضمینی

لوله بازکنی چاه فاضلاب آشپزخانه با دستگاه حرفه ای و ۱۰۰% تضمینی

گرفتگی چاه فاضلاب آشپزحانه میتواند به دفعات خیلی زیاد اتفاق بیفتد. استفاده از این روش ها شاید مشکل شما را حل کند اما میتواند ظاهری باشد و چند روز بعد دوباره با مشکل بزرگتری رو به رو شوید.

البته همانطور که گفتیم اگر مشکل کوچک و سطحی باشد، گرفتگی به احتمال خیلی زیاد رفع خواهد شد و شما از شر گرفتگی خلاص خواهید شد.

اما دستگاه های حرفه ای تری هم مثل ژنراتور پایه دار وجود دارد که فنرهای مختلفی دارد و میتواند انواع گرفتگی سخت و پیچیده را به راحتی باز کند.

خرید دستگاه فنر برقی لوله بازکنی شاید برای شما بسیار هزینه بر باشد، اما نیازی نیست آنها را خریداری کنید چون شاید سالی یکبار هم به آنها نیاز نداشته باشید.

شرکت های بیشماری مثل شرکت خدماتینو در تهران فعالیت می کنند که بصورت شبانه روزی کار لوله بازکنی را با سرویسکاران متخصص انجام می دهند.

البته در میان این حجم زیادی از شرکت های لوله بازکنی، باید به دنبال بهترین و معتبرترین آنها باشید. چه بهتر که شرکتی را انتخاب کنید که زیر نظر اتحادیه و با نرخ مصوب آن هم فعالیت نماید.

شرکت خدماتینو یکی از شرکتهای زیر نظر اتحادیه است که بصورت تضمینی و بدون کثیف کاری، اقدام به رفع گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه می کند.

این شرکت بیش از ۱۵ سال سابقه واقعی دارد و به شما قول میدهد که گرفتگی را کامل و بدون مشکل باز کند تا شما از شر بالا آمدن آب از چاه آشپزخانه راحت شوید.

ویژگی های شرکت لوله بازکنی خدماتینو:

 • انجام کار با رعایت نکات بهداشتی در شرایط کرونایی
 • شبانه روزی بدون تعطیلی
 • فعالیت در تمام روزهای سال حتی در مناسبت ها و اعیاد
 • سرویسکاران بدون سوء پیشینه و دارای تاییدیه صلاحیت
 • باز کردن لوله ۱۰۰% تضمینی
 • لوله بازکنی با حداقل کثیف کاری
 • لوله بازکن های حرفه ای و با تجربه
 • استفاده از دستگاه های ژنراتور جدید برای باز کردن فوری و تضمینی لوله
 • لوله بازکنی توالت فرنگی و ایرانی بدون آسیب زدن به کاسه
 • باز کردن لوله بدون آسیب زدن به لوله فاضلاب
 • اعزام سریع نیرو به محل و انجام کار زیر ۲۰ دقیقه

دلایل گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه چیست؟

متداول ترین علل گرفتگی لوله های آشپزخانه به خاطر مو، پرز، چربی، شیب کم، رسوب و جرم می باشد.

برای رفع گرفتگی لوله های آشپزخانه چه کار کنیم؟

برای باز کردن لوله های فاضلاب آشپزخانه راه های زیادی وجود دارد. اما مهمترین مسئله این است که گرفتگی با چه شدتی ایجاد شده است. اگر شدت گرفتگی کم و سطحی است میتوانید از روش های آموزش داده شده در سایت استفاده کنید. ولی اگر شدت گرفتگی زیاد است حتما باید از خدمات لوله بازکنی استفاده نمایید.

آیا لوله بازکنی آشپزخانه کثیف کاری دارد؟

لوله بازکنی خدماتینو برای آشپزخانه تا حد ممکن با حداقل کثیف کاری انجام می شود. اما به طور کلی میزان کثیف کاری کاملا بسته به شدت گرفتگی است. ما تمام تلاشمان این است که بدون کثیف کاری، لوله بازکنی ا برای مشتری انجام دهیم.

4.7/5 - (16 امتیاز)
48 پاسخ
 1. ناشناس

  سلام‌ما‌الان‌کفشور آشپز‌خونمونو با شلنگ‌هرچی میزنیم باز نمیشه ‌چون‌امکانات‌لازم‌مثل فنر یا اسید در اینجا موجود نیست چه باید کرد

 2. محسن

  سلام خسته نباشید مدتی است که هنگام تخلیه آب از ماشین لباسشویی، آب از کف آشپزخانه بیرون می آید از مواد ی که گرفتگی لوله را رفع می کند استفاده کردیم وحتی سرویس کار هم فنر زد وگفت لوله تمیز است ورسوب ندارد .ولی مشکل حل نشده به محض تخلیه آب از لباسشویی کل آشپزخانه پراز آب می شود وآب به آرامی از کف شور پایین می رود ممنونم میشم اگر راهنمایی کنید واقعا کلافه شدم .

  1. خدماتینو

   سلام
   این نشون میده لوله همچنان مشکل داره. تو این شرایط اگه فنر مشکل رو برطرف نکنه ما از تراکم هوا استفاده میکنه. اگه این دستگاه هم لوله رو باز نکنه تنها راه شکافتن لوله و بررسی و رفع مشکل هستش.

  2. امیر

   لوله ماشین لباسشویی و ظرفشویی و کفشور آشپزخانه با هم در محلی تقاطع دارند (اشتباه لوله کشی) اینجا جایی است که گرفتگی است
   هنگامی که پمپ لباسشویی شروع به کار میکند لوله توان خروجی را ندارد و از پایین ترین سطح کفشور آشپزخانه آب بالا میزند
   باید هر سه مسیر به درستی فنر یا اسیدشویی شود در واقع باید اون نقطه ای که آشعالها رسوب کرده پیدا بشه برای همین منظور سه مسیر باید رسوبزدایی شود. بسیار کار سختی است و من هم حسابی درگیرش بودم اما نتیجش همینه که گفتم …

  1. خدماتینو

   سلام
   ممکنه گرفتگی جزئی داشته باشه میتونید از روش های آموزش داده شده تو سایت استفاده کنید یا یه لوله بازکن بیارید فنر بزنه.

 3. حسین

  سلام منزل ما ۳ طبقه است هر ۶ ماه اب از اشپزخانه میزنه بالا وما فنر میزنیم خوب میشه خواستیم اساسی درست کنیم چکار باید بکنیم که دیگه نیاز به فنر زدن نباشه

  1. خدماتینو

   سلام
   میتونید برای این موضوع با لوله کش صحبت کنید شاید لوله شیب کمی داره یا مشکل دیگه داره.

 4. میترا معنوی

  سلام ، طبقه چهارم هستم . از کف شور اشپزخانه اب می زنه بالا وقتی تو سینک اب می ریزم و طرف می شورم .چند بار فنر زدم درست می شه .۶ ماه بعد می گیره .ایا می شه کلی درستش کرد .یک بار برای همیشه
  ممنون

  1. خدماتینو

   سلام
   اگه هدفتون درست کردن برای همیشه هست بله میشه.
   احتمالا لوله مشکل داره و تنها راه تعویض لوله و درست کردن مشکل لوله توسط لوله کش هست.
   فنر زدن دیگه چاره کار نیست!

 5. علی

  سلام لوله اشپزخونه مون گیر کرد میخواهیم اسید بریزم بنظرتون بریزیم یانه واگه بریزم درست میشه یانه

  1. خدماتینو

   سلام
   کسی نمیتونه بگه شما بریزید یا نه و با ریختنش درست میشه یا خیر
   این تصمیم رو خودتون باید بگیرید.

 6. ****

  سلام.۱ ساله تو طبقه ۴ خوته ای مستاجرم .حدود ۶ماه بعد سکونت لوله خونه گرفت و فنر زدیم. (ما زیاد خونه نمیشیم و ظرف و ظروفی به تبع نمیشوریم که حالا زباله ی انچنانی بره بگیره )حالا بعد ۵ماه لوله آشپزخانه گرفته و اینبار از کف شو میزنه بیرون.گاها پیش اومده موقع شستن ظرف خیلی جزیی مواد غذایی درحد چندتا دونه از سینک بره داخل ..
  حالا همسرم گیر داده به خاطر همین چندتا دونه و عدم مراعات من لوله گرفته 😪🤕 ‌سری اول که لوله رو فنر زدیم زنجیر لباس و آشغالهای درمیومد که برای ما نبود ..میخام بپرسم از خدمتتون بنظرتون مثلا چندتا دونه برنج گاها از سینک بره این عامل گرفتگی لوله میشه ؟ ما الان تو این ۵ماه نزدیک ۲ماه خونه نبودیم مابقی ایام هم ۱وعده غذا ظرف میشستم ..

  1. خدماتینو

   سلام
   با این توضیحات خیلی غیر ممکن هست که با چند تا دونه برنج یا همچین مواردی لوله دچار گرفتگی بشه. امکان داره گرفتگی از قبل مونده باشه و خیلی موضوعات دیگه که الان خودشون رو دارن نشون میدن.
   به هر حال نیاز به یک لوله بازکن حرفه ای داره تا مشکل رو پیدا کنه و کامل رفع کنه. اگر ساکن تهران هستید میتونید با شماره پشتیبانی تماس بگیرید.
   البته قبلش میتونید با روش هایی که توضیح دادیدم امتحان کنید ببینید مشکلتون رفع میشه یا خیر.

 7. خدماتینو

  سلام
  متاسفانه بدترین کار ممکن رو انجام دادید
  اگر نیم متر تا یک متر از شلنگ بیرون هست میشه درآورد ولی اگه دیده نمیشه تنها راه تخریب هست.
  برای خارج کردن شلنگ هم بهتره از یک لوله بازکن یا لوله کش حرفه ای استفاده کنید.

 8. احمد

  سلام
  کفشور آشپزخونه آب بالا میزد وبوی خیلی بدی داشت.از شلنگ آب برای باز کردنش استفاده شد.گرفتگی رفع شده ولی متاسفانه شلنگ گیر کرده وبیرون نمیاد.راهنمایی بفرمایید

  1. خدماتینو

   سلام
   متاسفانه بدترین کار ممکن رو انجام دادید
   اگر نیم متر تا یک متر از شلنگ بیرون هست میشه درآورد ولی اگه دیده نمیشه تنها راه تخریب هست.
   برای خارج کردن شلنگ هم بهتره از یک لوله بازکن یا لوله کش حرفه ای استفاده کنید.

 9. محمد رنجبر

  سلام کف شور آشپزخانه چند روز یکبار خیلی کم بالا میزنه بعد دوباره خوب میشه آب جوش هم ریختم لطفا راهنمایی کنید

 10. مژگان

  سلام از کفشور خونمون آب میزنه بالا ظرف میشورم از اونجا آب میاد بالا وکثیف کاری میشه ولی کم کم آب خالی میشه ازش مشکلش چیه ؟

  1. خدماتینو

   سلام
   گرفتگی لوله آشپزخانه هست و باید فنر بخوره که این مشکل به وجود نیاد

 11. دلارام

  بسیار عالی توضیح دادید شوهر من همش فکر میکنه من آشغال میریم تو چاه خونمون همکف هست و همیشه این مشکل با کف آشپزخونه داریم

 12. هوشنگ

  کفشور اب و لجن میزد بالا با سیخ زدم کاملا باز شد ولی طبقه پایین سقف آشپزخونش بارون میاد ولی مشکل ما حل شده

  1. خدماتینو

   متوجه نشدم یعنی چی سقف طبقه پایین بارون میاد؟
   احتمالا با سیخ زدید لوله خودتون رو سوراخ کردید! سیخ ابزار باز کردن لوله نیست.

 13. H

  سلام وقت بخیر
  از کفشور خونمون اب پایین نمی رفت با میله چوب لباسی که سرش و گرد کرده بودم زدم تو کفشور راه اب باز شد ولی نمی دونم لوله سوراخ شده یا نه ؟ با این کار لوله سوراخ میشه ؟ چجوری می تونم متوجه بشم ؟

  1. خدماتینو

   سلام ضربه جزئی باعث سوراخ شدن لوله نمیشه
   برای اطمینان به طبقه پایین برید و زیر همون قسمت رو ببینید نم و رطوبت داره یا خیر. اگر خشک بود اتفاقی نیوفتاده و خیالتون راحت باشه

 14. فریدون ازکرج

  سلام خسته نباشید من. ازکرج هستم کفشور اشپزخونم اب میزنه بالا فنرهم زدم ولی باز اب میزنه بالا هروقت فنر زده ریشه درخت میاد بیرون تعمیرکار میگه. چون توحیاط درخت انگور داری .میگه باید درچاه رو برداری درست بشه یا نفت بریزی ریشه برگرده طرف چاه .لطفا راهنمایم کنید .ممنونم

 15. علی

  باسلام دوماه پیش لوله چاه کف اشپز خونه مون گرفته بود ‌‌که باز کردیم ولی الان دوباره آغاز چاه میزنه بالا لطفا راهنمایی کنید

 16. محمد محمدی زاد

  سلام
  مدتیست از لوله چاه کف آشپزخانه آب فاضلاب میزنه بالا و دوباره برمیگرده به حالت عادی مثل اینکه یک چیزی بافشار آب رو بزنه بیرون از لوله
  دقت کردم همین اتفاق برای چاه توالت هم رخ میدهد
  علت چیست؟

  1. خدماتینو

   سلام
   اگر بدون اینکه خودتون داخل لوله آبی بریزید این اتفاق رخ میده قطعا گرفتگی در لوله اصلی هست. چون از طبقات بالا آب ریخته میشه به همین خاطر آب با فشار از واحد شما میزنه بالا. اون کف هم احتمالا به دلیل استفاده طبقات بالا از لباسشویی یا حمام هستش. گرفتگی لوله اصلی نزدیک واحد شماست به همین دلیل از آشپزخانه یا توالت واحد شما آب و فاضلاب پس میزنه.
   با فنر زدن مشکل حل میشه نگران نباشید. اگر ساکن تهران هستید با شماره پشتیبانی تماس بگیرید.

 17. سهیلا

  سلام وقتتون بخیر. کف شور خونه ما گرفته وقتی با لوله اب میزنی داخل کف شور چیزهایی مثل شن میاد بالا با لوله باز کن صاف مشکلم حل میشه؟چون اشپزخونه رو خواستیم بشوریم اب پایین نمیره

  1. خدماتینو

   سلام محلول لوله بازکن هیچ تاثیری نداره
   احتمالا تو لوله شن و ماسه یا سیمان هست که باید با استفاده از دستگاه فنر و ابزارهای دیگه در صورت لزوم، گرفتگی لوله رو باز کرد

 18. نسیم

  سلام علت بالا زدن فاضلاب از کفشور طبقات بالا چیه ؟ فنر برقی میزنیم درست میش ولی باز میگیره . ماهی یکی دو بار مشکل داریم و فنر برقی میزنیم ما . طبقات پایین مشکلی ندارن حتی پایین ما و همکف هم مشکلی ندارن ولی ما که بالا تر هستیم فاضلاب بالا میزنه همیشه

  1. خدماتینو

   سلام
   دلایل مختلفی میتونه داشته باشه که نیاز به بررسی داره
   1- گرفتگی لوله اصلی
   2- وجود مصالح ساختمانی داخل لوله
   3- اشیا داخل لوله
   4- شیب کم لوله
   5- رسوب
   6- چربی

   با چند خط توضیح بدون اینکه کار رو انجام ندیم نمیشه متوجه شد دقیقا مشکل چیه

 19. نرگس احمدی

  با سلام و وقت بخیر.کفشور آشپزخونه اب زده بیرون و فرش رو خیس کرده چند بار از روشهای آب جوش و سرکه و جوش شیرین استفاده کردم اما آب طول میکشه بره پایین حتی از محلول صاف هم استفاده کردم ‌اما وقتی اب داخل سینک باز میشه قل قل کفشور صدا میده حتی میترسم ماشین لباسشویی رو روشن کنم و آب از کفشور آشپزخونه بزنه بیرون .به تعمیر کار هم زنگ زدم اومد گفت چون محلول اسیدی استفاده کردی اگه فنر بزنیم احتمال سوراخ شدن لوله هست .لطفا راهنماییم کنید . ممنونم

  1. خدماتینو

   سلام
   سرویسکاری که این حرف رو زده کاملا درست گفته
   تنها راهش فنر زدن هست. بزارید آب پایین بره و اسید هم حجمش با پایین رفتن آب کمتر بشه. اون موقع فنر بزنید ولی باز هم هر احتمالی وجود داره. چون با توضیحاتی که دادید به نظر میرسه حجم اسیدی که داخل لوله ریختید زیاد بوده!

 20. یعقوبی

  سلام ما دوبار هم فنر انداختیم اما همچنان بدون استفاده ما از آب یهو آب از کف آشپزخونه بالا میزنه علت و راه حل چیست؟ممنون

  1. خدماتینو

   سلام به احتمال زیاد چیزی داخل لوله گیر کرده که فنر فقط تونسته گرفتگی رو رفع کنه و عامل اصلی گرفتگی داخل لوله مونده.

  1. خدماتینو

   سلام اشتباه کردید فنر دستی احتمال گیر کردن داره. اگر بیشتر از 1 متر بیرون باشه میشه کاریش کرد وگرنه باید تخریب کنید. اگر تهران هستید با شماره داخل سایت تماس بگیرید.

 21. سمانه

  سلام روش هایی که برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه توضیح دادید واقعا عالی هستند. ممنون از مطلب مفیدی که تو سایت گذاشتید.

یک دیدگاه بگذارید

تماس با شرکت خدماتینو

۰۹۱۹۸۷۷۵۲۴۰

۰۹۱۹۸۷۷۵۲۴۰

خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران با رعایت بهداشت | ۲۴ ساعته بدون تعطیلی
+