افتادن موبایل در چاه دستشویی – 5 مرحله در آوردن گوشی از توالت

خدماتینو > وبلاگ > افتادن موبایل در چاه دستشویی – 5 مرحله در آوردن گوشی از توالت
افتادن موبایل در چاه دستشویی ، در آوردن گوشی از توالت

پس از افتادن گوشی موبایل در چاه دستشویی قبل از تماس با سرویسکار، ابتدا ۵ مرحله در آوردن گوشی از فاضلاب توالت را امتحان کنید تا در ۱۰ دقیقه موبایل خود را از سرویس بهداشتی خارج کنید.

هنگام استفاده از سرویس بهداشتی امکان دارد حواستان پرت شود و به یکباره گوشی موبایل خود را درون چاه توالت بیندازید. قطعا در چنین شرایطی با توجه به اینکه قیمت گوشی موبایل خیلی بالا رفته و هر کسی توان خرید مجدد آن را ندارد، هل می شود که چطور اقدام به در آوردن گوشی از چاه توالت نماید.

اصلا نباید نگران باشید اگر کارهایی که در این مطلب قرار است به شما آموزش دهیم، به درستی و کامل انجام دهید، شک نکنید که به راحتی و خیلی فوری گوشی موبایلتان بار دیگر در دستانتان خواهد بود!

کارهایی که باید پس از افتادن گوشی موبایل در چاه توالت انجام دهید.

کارهایی که باید پس از افتادن گوشی موبایل در چاه توالت انجام دهید.

مهمترین بایدها و نبایدهایی که بعد از افتادن گوشی در توالت باید انجام دهید عبارتند از:

 • اولین کاری که نباید انجام دهید این است که پس از افتادن موبایل در چاه توالت به هیچ عنوان آبی داخل لوله نریزید.
 • اصلا نباید سیفون را بکشید، حواستان باشد.
 • نباید تا زمانی که گوشی را در بیاورید گسی از توالت استفاده کند، به ویژه اگر در توالت عمومی هستید.
 • اگر فکر میکنید نمیتوانید با مراحلی که در ادامه آموزش داده ایم، موبایلتان را از فاضلاب خارج کنید بهتر است از یک متخصص کمک بخواهید.
 • اگر نیروهای فنی مثل تاسیساتی های یک ساختمان ادعا کردند که میتوانند گوشی موبایل شما را خارج کنند، ابتدا مطمئن شوید که تخصص دارند سپس به آنها اجازه دهید. چون خیلی از موارد پیش آمده که اگر شخصی اقدام به کاری نمیکرد، سرویسکاران شرکت خدماتینو به راحتی با ابزارهای مخصوص گوشی مشتری را بیرون می آورند و مشتری متحمل ضرر و زیان چند میلیونی نمیشد.

اگر میخواهید گوشی خود را حتما بیرون بیاورید قطعا باید هنگام افتادن موبایل در چاه دستشویی نکاتی که گفته شد را رعایت نمایید. چون در حال حاضر با توجه به نرخ دلار، قیمت موبایل خیلی بالا رفته و اگر کار اشتباهی انجام دهید باید ضرر چند میلیونی بدهید.

اگر داخل فاضلاب دستشویی آب ریخته یا اینکه سیفون کشیده بودیم چه کنیم؟

اصلا نگران نباشید و هل نکنید!

خیلی از شما عزیزان وقتی مشکل افتادن موبایل در چاه دستشویی برایتان پیش می آید احتمال اینکه سیفون کشیده باشید، داخل لوله سرویس بهداشتی آب ریخته باشید یا حتی بدتر از همه از سرویس استفاده کرده باشید وجود دارد.

اما سوال اینجاست که با توجه به نکات بالا آیا امکان در اوردن گوشی از چاه توالت وجود دارد؟

اگر خودتان بخواهید موبایل را در بیاورید کار سخت است و ما هیچ تضمینی نمیدیم. اما اگر کار را به متخصصین شرکت خدماتینو بسپارید، چون تجربه بسیار بالایی دارند و روزانه اشیای زیادی را از چاه فاضلاب بیرون میکشند و مجهز به ابزارهای مخصوص هستند، قطعا پاسخ مثبت است.

پس نگران نباشید و اگر میخواهید بار دیگر موبایلتان را از توالت خارج کنید، با شماره ثبت شده در سایت در سراسر استان تهران تماس بگیرید تا سرویسکاران ما سریعا در محل حاضر شوند.

در همین زمینه بخوانید: در آوردن تضمینی اشیا از چاه توالت

۵ مرحله درآوردن گوشی موبایل از چاه توالت

۵ مرحله درآوردن گوشی موبایل از چاه توالت

۱. پوشیدن دستکش

به دلیل آلوده بودن کاسه و لوله فاضلاب دستشویی، حتما از دستکش برای حفظ بهداشت و پاکیزگی خود استفاده نمایید. اگر گوشی شما با ارزش است و باید دست خود را درون توالت بکنید، بهتر است یک جفت دستکش لاستیکی بپوشید. اگر جایی هستید که دسترسی به دستکش ندارید، باید تصمیم بگیرید که ارزش این کار را دارد یا خیر، چون توالت پر از آلودگی است. بهتر است در مکان های عمومی از یک کیسه پلاستیکی استفاده کنید.

۲. بررسی ارتفاع لوله

بعد از افتادن موبایل در چاه دستشویی بررسی ارتفاع لوله بسیار مهم است. چرا که این مورد به شما اطمینان میدهد که آیا با دست میتوانید گوشی موبایل را از توالت بیرون بیاورید یا خیر. برای اینکار میتوانید از یک میله یا سیخ استفاده کنید، سپس با استفاده از متر میله یا سیخ را اندازه بگیرید. اگر ارتفاع لوله بیش از ۳۰ سانت باشد، شانس شما برای دراوردن گوشی از توالت توسط خودتان بسیار کم است و بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید تا از ابزار مخصوص اینکار استفاده کنند.

۳.  بررسی اینکه گوشی هنوز داخل لوله است یا خیر

پس از ارتفاع لوله، نوبت به این میرسد که مطمئن شوید گوشی هنوز داخل سیفون است یا خیر. برای اینکار با استفاده از یک چراغ قوه سعی کنید انتهای چاه توالت را بازدید کنید. معمولا احتمال دارد گوشی دیده نشود، البته با اینکه موبایل هنوز درون سیفون است. چون اندازه و ضخامت موبایل های امروزی به ما این اطمینان را میدهد که بگوییم، احتمال رد شدن گوشی از سیفون بسیار کم است. اما با این حال میتوانید برای اطمینان خاطر خودتان این مورد را بررسی نمایید.

۴. در آوردن گوشی از چاه فاضلاب

پس از اینکارها، نوبت به این میرسد که دستتان را درون لوله ببرید و داخل سیفون به دنبال گوشی خود بگردید. درون سیفون همیشه به اندازه قابل توجهی آب جمع میشود و این باعث میشود کار شما کمی سخت شود. استفاده از دستکش هم بیشتر به خاطر تجمع فاضلاب در سیفون است. پس از پیدا کردن موبایل، آن را به آرامی بیرون بکشید.

۵. ضد عفونی کردن گوشی

بعد از در آوردن گوشی از دستشویی حتما باید آن را ضد عفونی نمایید. بهترین راه حل برای ضد عفونی کردن گوشی استفاده از الکل ضد عفونی کننده سطوح با غلظت ۷۵% است. مقداری الکل را روی پد یا دستمال کاغذی بریزید و آن را به آرامی به همه جای گوشی بکشید. در آخر اگر گوشی خیس شده، با روشی که در ادامه گفته شده آن را خشک کنید.

در همین زمینه بخوانید: ۵ روش در آوردن صابون از چاه دستشویی

اگر با روش های گفته شده نتوانستیم گوشی را از توالت بیرون بیاوریم چه کنیم؟

در صورتی که با این روش ها نتوانستید کاری انجام دهید یا اینکه ترجیح میدهید یک متخصص و کاربلد گوشی شما را از چاه فاضلاب خارج کند، همین حالا میتوانید با شماره درج شده در سایت از سراسر تهران تماس بگیرید. سرویسکاران ما آماده خدمات رسانی بصورت شبانه روزی به شما عزیزان هستند. زمان اعزام متخصص به دلیل اینکه از نزدیکترین نقطه به محل انجام میشود، بسیار سریع است و همین ویژگی سبب میشود تا گوشی شما آسیب نبیند.

بهترین روش خشک کردن گوشی موبایل خیس شده

بهترین روش خشک کردن گوشی موبایل خیس شده

خیلی از مردم نمیدانند که در چنین شرایطی چه اقداماتی باید انجام بدهند. بهتر است برای خشک کردن گوشی خیس شده به نکات زیر دقت نمایید و به آنها عمل کنید تا شانستان برای روشن شدن گوشی خیس شده بالا برود.

 • اگر گوشی روشن است آن را خاموش کنید.
 • به سرعت موبایلتان را خشک کنید، برای این کار از جاروبرقی کمک بگیرید تا قطرات آب را بیرون بکشد.
 • به هیچ وجه از سشوار برای خشک کردن گوشی موبایل خیس شده استفاده نکنید.
 • میتوانید موبایلتان را درون برنج قرار دهید. خیلی ها معتقد هستند برنج معجزه آساست و رطوبت را جذب خودش میکند.
 • برای اطمینان بیشتر بهتر است برای خشک کردن گوشی خیس از مواد رطوبت گیر استفاده کنید.
 • گوشی را در یک نقطه آفتابی قرار دهید تا کاملا خشک شود.
 • گوشی خشک شده را روشن کنید.
 • باتری آنها با وصل کردن به شارژر تست کنید.

نکته ۱

برخی از کارشناسان معتقد هستند برنج کار خاصی انجام نمی دهد و به جای اینکه گوشی را خشک کند، باعث ورود گرد و خاک و رسوب گرفتگی آن می شود. پس مسئولیت استفاده از این روش به عهده خودتان است و شرکت خدماتینو مسئولیتی را قبول نمیکند.

نکته ۲

پس از اینکه گوشی را از توالت یا از درون آب برداشتید، به هیچ عنوان دکمه های آن را تست نکنید، چون جریان برق میتواند تخریب بیشتری به موبایل وارد کند. بهترین کار در مرحله اول، خاموش کردن دستگاه است.

نکته ۳

شاید شنیده باشید یا کسی به شما توصیه کرده باشد که سشوار برای خشک کردن انواع دستگاه الکترونیکی مناسب است به ویژه اگر آن را روی باد سرد تنظیم کنید تا آسیبی به موبایل وارد نشود. در واقع این یک باور غلط است و فشار باد سرد یا گرم در هر دو میتواند نفوذ قطرات آب را به داخل گوشی افزایش دهد.

نکته ۴

اگر پس از  خشک کردن گوشی و چک کردن باتری، گوشی روشن نشد، میتوانید موبایل را مستقیما بدون باتری به برق وصل کنید. اگر کار کرد مشکل باتری است و با خرید یک باتری نو گوشی درست می شود. اما اگر در این صورت هم دستگاه روشن نشد، آن را به تعمیرگاه ببرید.

نکته ۵

اگر میخواهید کاملا تضمینی گوشی موبایل خود را از چاه توالت در آورید، بهتر است همین حالا قبل از انجام کاری با متخصصین شرکت خدماتینو تماس بگیرید تا سریعا گوشی را با استفاده از ابزارهای مخصوص خارج کنند. چون ماندن بیش از حد دستگاه درون آب فاضلاب میتواند باعث سوختن گوشی شود. اگر به هر دلیلی خودتان برای دراوردن موبایل از فاضلاب کاری انجام داده اید، اشکالی ندارد. در این صورت هم میتوانید از خدمات این شرکت استفاده نمایید.

4 پاسخ
  1. خدماتینو

   سلام سیفون نکشیدید بعد از اینکه افتاد؟ چه زمانی افتاده؟ بهتره تماس بگیرید تا به سوالات کارشناسان این شرکت جواب بدید تا براتون سرویسکار اعزام کنن سریعا گوشیتون رو از چاه توالت خارج کنند.

 1. محمد حسین

  سلام توضیحات بسیار عالی بود ولی همونطور که خودتان هم توضیح دادید نیاز به یک کاربلد هست. شما شخصی را برای تهران منطقه غرب اعزام می کنید؟
  گوشی موبایل من در توالت افتاده و هنوز اقدامی انجام نداده ایم و ترجیح دادیدم شخص وارد و مچرب این کار را انجام دهد.

یک دیدگاه بگذارید

مطالب اخیر

چاه بازکنی ، چاه بازکنی در تهران
خدمات چاه بازکنی با فنر برقی و پمپ هوا
دسامبر 31, 2020
آیا می توان به لوله بازکنی سیار اعتماد کرد؟
آیا می توان به لوله بازکنی سیار اعتماد کرد؟
دسامبر 22, 2020
چگونه گرفتگی لوله فاضلاب را باز کنیم ، 4 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب
چگونه گرفتگی لوله فاضلاب را باز کنیم؟
دسامبر 2, 2020
لوله بازکنی ارزان ، ارزان ترین و سریعترین لوله بازکنی ، لوله بازکنی ارزان تهران ، لوله بازکنی ارزان قیمت
لوله بازکنی ارزان – ارزان ترین و سریعترین لوله بازکنی
نوامبر 1, 2020
گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان از جمله گرفتگی های سخت است که میتوان آن را با فنر برقی باز کرد.
باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان، گچ، قیر و دیگر مصالح ساختمانی
اکتبر 1, 2020
رفع گرفتگی لوله پشت بام ، رفع گرفتگی لوله ناودان پشت بام ، باز کردن لوله راه آب باران در پشت بام
باز کردن گرفتگی لوله پشت بام ، ناودان و راه آب باران
آوریل 30, 2020
رفع گرفتگی لوله تراس و رفع گرفتگی لولهبالکن
رفع گرفتگی لوله تراس و بالکن – بدون تخریب و کثیف کاری
آوریل 23, 2020
درآوردن طلا از چاه توالت ، افتادن طلا در چاه توالت ، افتادن انگشتر در توالت ، درآوردن انگشتر از چاه توالت
4 روش فوری درآوردن طلا از چاه توالت – انگشتر، گوشواره و زنجیر
آوریل 16, 2020
لوله بازکنی شبانه روزی ، لوله بازکنی شبانه روزی در تهران
لوله بازکنی شبانه روزی – بدون تعطیلی
آوریل 9, 2020
گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی، رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی
بهترین روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی
آوریل 2, 2020

لوله بازکنی شمال تهران

لوله بازکنی زعفرانیه
ژانویه 14, 2021
لوله بازکنی میرداماد
اکتبر 30, 2020
لوله بازکنی ولنجک
سپتامبر 23, 2020
لوله بازکنی سعادت آباد
آگوست 21, 2020
لوله بازکنی تجریش
جولای 10, 2020
لوله بازکنی نیاوران
می 22, 2020

لوله بازکنی غرب تهران

لوله بازکنی پونک
ژانویه 9, 2021
لوله بازکنی صادقیه
نوامبر 12, 2020
لوله بازکنی چیتگر
سپتامبر 17, 2020
لوله بازکنی بلوار فردوس
آگوست 13, 2020
لوله بازکنی ستارخان
جولای 24, 2020
لوله بازکنی مرزداران
می 9, 2020

لوله بازکنی شرق تهران

لوله بازکنی نیرو هوایی
دسامبر 5, 2020
لوله بازکنی رسالت
اکتبر 15, 2020
لوله بازکنی نارمک
سپتامبر 5, 2020
لوله بازکنی مجیدیه
جولای 30, 2020
لوله بازکنی پیروزی
جولای 2, 2020
لوله بازکنی تهرانپارس
ژوئن 5, 2020
تماس با شرکت خدماتینو

۰۹۱۹۲۶۰۴۳۱۳

۰۹۱۹۲۶۰۴۳۱۳

خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران با رعایت بهداشت | ۲۴ ساعته بدون تعطیلی
+