10 روش رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، دستمال کاغذی ، پلاستیک و نوار بهداشتی

خدماتینو > وبلاگ > 10 روش رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، دستمال کاغذی ، پلاستیک و نوار بهداشتی
گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، گرفتگی توالت با دستمال کاغذی ، رفع گرفتگی توالت فرنگی ، رفع گرفتگی توالت فرنگی به روش خانگی

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، دستمال کاغذی ، پلاستیک و نوار بهداشتی باعث بالا زدن آب چاه دستشویی خواهد شد. در اینجا ۱۰ روش فوری و آسان رفع گرفتگی فرنگی آموزش داده شده است تا ابتدا خودتان اقدام به باز کردن توالت فرنگی نمایید.

اگر توالت شما ایرانی است، برای باز کردن آن میتوانید به مطلب 10 روش رفع گرفتگی توالت ایرانی مراجعه نمایید.

گرفتگی توالت فرنگی

گرفتگی توالت فرنگی از جمله مشکلاتی است که تقریبا همه حداقل یکبار با آن رو به رو شده اند.

مشکلی که در ابتدا کوچک به نظر میرسد اما پس از چند ساعت یا حتی چند دقیقه مشکلات زیادی را به بار می آورد که کوچکترین آنها بوی بد فاضلاب، کثیف شدن خانه و بالا زدن آب چاه از توالت می باشد.

علت گرفتگی دستشویی فرنگی دلایل مختلفی دارد که در ادامه آنها را توضیح می دهیم و روش هایی را هم برای رفع گرفتگی توالت فرنگی آموزش خواهیم دادیم. در ادامه با خدماتینو همراه باشید.

علت گرفتگی توالت فرنگی

علت گرفتگی چاه توالت فرنگی میتواند مدفوع، دستمال کاغذی، رسوب، پلاستیک، اشیا و حتی نوار بهداشتی باشد.

این گرفتگی میتواند در لوله توالت فرنگی باشد یا در سیفون آن اتفاق بیفتد.

علت گرفتگی سیفون فرنگی علاوه بر این موارد میتواند استاندارد نبودن اندازه سیفون باشد که این مورد هیچ راه کاری جز تعویض سنگ توالت ندارد.

اما موارد دیگر که نام برده شد دارای راه حل رفع گرفتگی توالت فرنگی با روش های خانگی هستند.

دیگر دلایل مسدود شدن لوله توالت فرنگی:

 • نخ دندان
 • خلال دندان
 • موی بلند
 • رسبوب
 • جرم
 • چربی
 • سیمان
 • دوغاب
 • گچ
 • قیر
 • چسب

فیلم نمونه ای از باز کردن گرفتگی توالت فرنگی با دستگاه فنر برقی بدون کثیف کاری و آسیب رساندن به کاسه فرنگی ۱۰۰% تضمینی

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع به یکباره اتفاق می افتد. در واقع این مشکل به این دلیل رخ می دهد که زمان تخلیه فاضلاب، مقداری از آن داخل سیفون می ماند.

اگر در این زمان فلاش تانک را نکشید تا آبی داخل توالت فرنگی نریزد، این مواد ته نشین می شوند و رسوب می بندند و باعث گرفتگی توالت فرنگی می شوند.

البته به طور کلی هم مقداری فاضلاب داخل سیفون دستشویی می ماند که این مورد طبیعی است و در همه جای دنیا همینطور است.

علاوه بر این، گرفتگی فرنگی می تواند به دلیل این باشد که از قبل قطر لوله یا سیفون به دلایل مختلف کم شده باشد و حالا مدفوع قطر باقی مانده آن را مسدود کرده باشد.

در چنین شرایطی هم باز شما با گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع مواجه خواهید شد که باید اقدام به تعمیر گرفتگی توالت فرنگی نمایید.

گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، روش رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع

گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی

گرفتگی توالت با دستمال کاغذی هم از جمله گرفتگی هایی است که بسیار زیاد اتفاق می افتد. استفاده از دستمال کاغذی توسط خودتان و یا میهمان سبب گرفتگی توالت فرنگی می شود.

این نوع گرفتگی شاید در ابتدا سخت و پیچیده نباشد و با بهترین روش رفع گرفتگی توالت فرنگی که در ادامه توضیح خواهیم داد بتوانید در خانه گرفتگی دستشویی فرنگی را باز کنید.

گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی در ابتدا باعث تخلیه کند فاضلاب خواهد شد. چون خاصیت دستمال کاغذی طوری است که آب را از خود عبور می دهد.

این مشکل هم اگر همان ابتدا حل نشود، قطعا با گرفتگی سخت تر مواجه خواهید شد که نیاز شما را به لوله بازکنی توالت فرنگی بیشتر از قبل خواهد کرد.

گرفتگی توالت فرنگی با صابون

اگر از صابون زیاد استفاده می کنید حتما برای یکبار هم که شده گرفتگی توالت فرنگی با صابون را تجربه کرده اید.

این اتفاق میتواند هر لحظه برای هر کسی بیفتد. دلیل گرفتگی توالت فرنگی با صابون به دلیل لیز خوردن آن هنگام شستشو دست می باشد.

البته برخی از مردم به دلیل مشترک بودن توالتشان با حمام نیز میتوانند هنگام شستشو با مشکل افتادن صابون در چاه دستشویی رو به رو شوند و صابون از دستانشان لیز بخورد و داخل چاه توالت فرنگی بیفتد و باعث گرفتگی فرنگی شود.

این نوع گرفتگی تا حدودی مشکل ساز تر از سایر گرفتگی هاست چون تا صابون خارج نشود و یا فنر برقی نخورد نمیتوان مطمئن بود که صابون کاملا از لوله خارج شده و گرفتگی برای همیشه باز شده یا نه؟!

گرفتگی توالت فرنگی با پلاستیک

گرفتگی توالت با پلاستیک یا دیگر اشیا هم تا حدودی در شهر تهران بصورت روزانه اتفاق می افتد و مشتریان زیادی با ما جهت باز کردن توالت فرنگی و در آوردن پلاستیک تماس میگیرند.

پلاستیکی که درون توالت فرنگی میفتد میتواند شانه ریش تراش، بدن زن، اهرم شیر آب و یا هر چیز دیگری باشد. افتادن هر گونه اشیا داخل کاسه سبب گرفتگی دستشویی فرنگی خواهد شد.

گرفتگی توالت فرنگی با نوار بهداشتی

این مورد به ندرت توسط صاحب خانه اتفاق می افتد.

معمولا گرفتگی توالت فرنگی با نوار بهداشتی پس از یک مهمانی رخ می دهد. چون مهمانانی که اغلب دختر جوان هستند به دلیل احساس شرم نمیتوانند نوار بهداشتی خود را درون سطل زباله بیندازند، آن را داخل فرنگی قرار میدهند.

با این کار فکر میکنند با کشیدن سیفون و فلاش تانک، نوار بهداشتی به داخل چاه یا فاضلاب شهری می رود. غافل از اینکه در ۹۹% موارد نوار بهداشتی باعث گرفتگی شدید توالت فرنگی می شود.

برای رفع گرفتگی فرنگی در چنین شرایطی نیاز هست که نوار بهداشتی از داخل کاسه خارج شود و یا با فنر آن را به سمت چاه یا لوله فاضلاب شهری هدایت کرد.

مضرات رفع گرفتگی توالت فرنگی با اسید

رفع گرفتگی توالت فرنگی با اسید

شرکت خدماتینو به هیچ عنوان و هیچ وقت اسید را راه حل مناسبی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی حتی در حالت ضروری و اجبار نمی داند.

اسیدهایی که در بازار هستند اغلب ۹۸ یا ۹۹% می باشند و به همین علت خطرات بسیار زیادی دارند که عبارتند از:

 • از بین بردن اتصالات لوله های فاضلاب
 • از بین بردن چسب های مخصوص نشت گیری فاضلاب
 • سوراخ کردن لوله های چدنی
 • انتشار گازهای سمی
 • خطرناک بودن برای دستگاه تنفسی
 • خطر سوختگی پوست و بدن انسان

در خیلی از موارد مشتریانی که با شرکت خدماتینو تماس میگیرند از قبل اسید را داخل لوله ریخته و خیلی از آنها با نشتی فاضلاب به دلیل از بین رفتن چسب و اتصالات لوله های فاضلاب مواجه شده اند و به دنبال راه چاره هستند.

یا برخی دیگر از مردم هستند که بعد از ریختن اسید داخل لوله به دلیل سوراخ شدن لوله و نشتی فاضلاب به طبقه پایین، گچ طبقه پایین ریخته و سقف نیاز به بازسازی دارد.

این افراد راه چاره ای جز کنده کاری و صرف هزینه بسیار زیاد ندارند. در صورتی که اگر همان ابتدا با ما تماس میگرفتند و مشاوره دریافت می کردند، با هزینه بسیار کمتر گرفتگی توالت فرنگی را باز می کردند.

رفع گرفتگی توالت فرنگی به روش خانگی

تا اینجا با انواع گرفتگی فرنگی آشنا شدید و دانستید که کاسه توالت فرنگی چرا می گیرد و بالا زدن آب چاه توالت فرنگی به چه علت رخ می دهد.

حالا در ادامه 10 روش طلایی، آسان و فوری رفع گرفتگی توالت فرنگی در خانه را به شما آموزش خواهیم داد که برای تهیه آنها سرویسکاران لوله بازکن ما زحمت زیادی کشیده اند تا شما عزیزان به راحتی گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع و غیره را به راحتی باز کنید.

پیشنهاد میکنیم اگر نمیتوانید از این روش ها استفاده کنید و یا زمان برای شما مهم است، با شماره درج شده شرکت خدماتینو تماس بگیرید تا سریعا سرویسکار مجرب به محل اعزام کنیم و بدون هیچگونه دردسری گرفتگی سرویس فرنگی شما را باز کنند.

۱. رفع گرفتگی توالت فرنگی با سلفون

اولین روش رفع گرفتگی توالت فرنگی به روش خانگی یک ایده بسیار جالب و فوری است که در قالب فیلم رفع گرفتگی توالت با سلفون توسط شرکت خدماتینو آماده شده است. با این روش به راحتی و خیلی آسان می توانید تنها در ۵ دقیقه به وسیله سلفون، گرفتگی توالت فرنگی را باز کنید.

در این ویدئو به جای سلفون از کیسه زباله با چسب استفاده شده تا اگر در خانه سلفون نداشتید بدانید چطور گرفتگی را بدون سلفون هم رفع نمایید.

۲. رفع گرفتگی توالت فرنگی با چسب نواری

اگر روش اول تاثیری نداشت یا در خانه سلفون نداشتید میتوانید از روش دوم یعنی رفع گرفتگی توالت با چسب نواری استفاده نمایید.

۳. ریختن آب گرم در توالت فرنگی

در ابتدا حتما توجه کنید که گفتیم آب گرم نه آب جوش!

بعضی از کاربران و مشتریان عزیز ما از آب جوش برای باز کردن توالت فرنگی استفاده میکنند که همین مسئله سبب شکستن یا ترک برداشتن کاسه فرنگی خواهد شد. پس حتما دقت نمایید که از آب گرم استفاده نمایید.

حالا یک سطل آماده کنید و آن را پر از آب گرم کنید. اگر آب چاه توالت بالا نزده، بهتر است سطل آب را از فاصله زیاد مثلا ۵۰ سانتی متری درون فرنگی خالی کنید تا آب با فشار بالا وارد لوله شود.

اما اگر با بالا زدن آب از چاه توالت فرنگی مواجه هستید به آرامی آب گرم را درون کاسه خالی کنید. پس از چند دقیقه اگر توالت فرنگی باز نشد. میتوانید از روش را چند بار دیگر تکرار کنید.

۴. مایع شوینده (ظرفشویی، دستشویی و …)

مایع شوینده باعث لیز شدن لوله میشود و اگر گرفتگی وسیله ای مثل پلاستیک یا چیز دیگر باشد به راحتی سر میخورد و گرفتگی رفع می شود.

این روش را میتوانید برای باز کردن گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، دستمال کاغذی و صابون استفاده نمایید.

برای اینکار مقداری مایع شوینده (اندازه آن اصلا مهم نیست هرچقدر بیشتر بهتر) داخل کاسه دستشویی فرنگی بریزید. حدود نیم ساعت تا یک ساعت صبر کنید.

بعد از آن یک سطل آب گرم داخل فرنگی بریزید، اگر آب پایین رفت که گرفتگی توالت فرنگی باز شده اما اگر نرفت میتوانید بار دیگر این روش را تکرار کنید.

۵. تلمبه لاستیکی لوله بازکن

تلمبه لاستیکی لوله بازکن

تلمبه یک ابزار بسیار کاربردی برای لوله بازکنی است که در هر خانه ای حداقل یک نوع از آن باید باشد. چون تلمبه های انواع مختلفی دارند که برای فرنگی تلمبه مخصوص هم وجود دارد.

اگر داخل کاسه آب نیست، بهتر است مقداری آب گرم داخل آن بریزید تا کاسه پر از آب شود.

سپس تلمبه را درون خروجی فاضلاب کاسه قرار دهید و آن را بالا و پایین کنید. پس از چندین بار بالا و پایین کردن اگر لوله باز شود، آب با فشار پایین میرود. اما اگر باز نشود هیچ اتفاقی نمی افتد.

اگر گرفتگی سطحی باشد، احتمال باز شدن با تلمبه بسیار زیاد است.

۶. ساخت قلاب خانگی لوله بازکن

چگونه گرفتگی توالت فرنگی را برطرف کنیم ، هر زمان این سوال را از خود پرسیدید به سراغ این روش بروید.

برای اینکار یک آویز فلزی آماده کنید و خمیدگی های آن را صاف کنید و سر آن را شبیه به قلاب درست کنید. اگر ارتفاع میله بیش از یک متر باشد، بسیار عالی است.

بعد از درست کردن قلاب، سر آن را با پارچه ببندید تا کاسه فرنگی آسیب نبیند. سپس آن را داخل فرنگی ببرید تا جایی که به گرفتگی برخورد کند.

حالا قلاب را بچرخانید و سعی کنید آن را خرد کنید یا به قلاب بچسبانید و بیرون بکشید.

این روش برای در اوردن صابون از توالت فرنگی و رفع گرفتگی فرنگی با اشیا بسیار مناسب است.

۷. باز کردن توالت فرنگی با جوش شیرین و آب گرم

این یک روش ساده اما کاربردی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع و غیره می باشد.

برای شروع حداقل یک استکان جوش شیرین را داخل لوله بریزید. سپس یکی دو ساعت صبر کنید تا جوش شیرین عمل کند.

معمولا جوش شیرین گرفتگی سیفون توالت فرنگی را نرم میکند و باعث تکه تکه شدن عامل گرفتگی می شود.

پس از گذشت زمان گفته شده، یک سطل آب گرم داخل کاسه بریزید. اگر پس از ریختن آب گرم، کاسه فرنگی باز نشد، بهتر است یکبار دیگر آن را تکرار کنید.

۸. رفع گرفتگی توال فرنگی با جوش شیرین ، نمک و آب گرم

اگر ترکیب قبلی تاثیری نداشت، میتوانید همان مقدار جوش شیرین را به همراه نمک مخلوط کنید و داخل کاسه فرنگی بریزید.

حدودا یکی دو ساعت به آن زمان بدهید تا تاثیر خود را بگذارد.

سپس یک سطل آب گرم داخل کاسه بریزید. به احتمال زیاد این ترکیب باعث باز کردن گرفتگی فرنگی بشود، اما اگر نشد، گرفتگی شدید است و باید از خدمات لوله بازکنی توالت فرنگی خدماتینو استفاده نمایید.

۹. رفع گرفتگی توال فرنگی با جوش شیرین و سرکه

روش بازکردن لوله توالت فرنگی با جوش شیرین و سرکه بسیار ساده اما کاربردی است با قدرت بالا!

برای رفع گرفتگی توالت با مدفوع ، دستمال کاغذی و … میتوانید نصف استکان یا یک استکان جوش شیرین را داخل لوله توالت فرنگی بریزید.

پس از آن دو تا سه لیوان سرکه سفید روی آن بریزید. بعد از ریختن سرکه یک واکنش شیمیایی رخ میدهد که اصلا خطرناک نیست و نباید تعجب کنید.

ترکیب این دو ماده در حقیقت یک محلول شیمیایی بی خطر و خانگی درست می کند که میتواند لوله فاضلاب را پاکسازی کند، موهای بلند را از بین ببرد و باعث رفع گرفتگی فرنگی شود.

از این روش میتوانید برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب حیاط هم استفاده نمایید.

۱۰. استفاده از فنر برقی لوله بازکنی توالت فرنگی (بهترین روش)

شاید با خود بگویید که کاسه توالت فرنگی فنر نمیخورد و یا از کسی شنیده باشید که فنر برقی برای کاسه توالت فرنگی مضر است و احتمال دارد آن را بشکند.

اصلا اینطور نیست و اگر اینطور بود در حال حاضر هیچ یک از شرکت های لوله بازکن نباید به فعالیت خود ادامه می دانند.

در شرکت خدماتینو برای جلوگیری به آسیب رسیدن کاسه توالت فرنگی معمولا سرویسکار مجرب تکه ای پارچه یا کیسه زباله دور فنر میپیچد تا نه تنها کاسه ترک برندارد و نشکند، بلکه سنگ آن هم به دلیل چرخش فنر سیاه نشود.

ما به شما قول میدهیم کاملا تضمینی بدون کثیف کاری و آسیب رساندن به فرنگی مشکل شما را حل کنیم.

لوله بازکنی توالت فرنگی با فنر بهترین و سریعترین روشی است که توسط کارشناسان آب و فاضلاب صورت می گیرد.

در هر کجای تهران که هستید اگر موفق به باز کردن گرفتگی توالت فرنگی نشده اید و میخواهید سریعا مشکلتان حل شود، کافی است در طول شبانه روز با شرکت خدماتینو که شماره سیار آن در سایت قرار داده شده است تماس بگیرید.

پس از تماس شما، نزدیکترین سرویسکار به شما اعزام خواهد شد، تا خیلی فوری در محل حاضر شود و گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع ، دستمال کاغذی ، پلاستیک ، نوار بهداشتی و غیره را رفع نماید.

6 پاسخ
 1. مریم ایرانپور

  خدمات خیلی خوبی دارید من تا به حال دو دفعه از لوله بازکنی شما استفاده کردم. اولین بار برای رفع گرفتگی فرنگی بود و یکی دیگه هم برای مادرم گفتم برید کف آشپزخونه که گرفته بود رو باز کنید. ما که واقعا راضی بودیم. تشکر از مجموعه خدماتینو

یک دیدگاه بگذارید

مطالب اخیر

گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان از جمله گرفتگی های سخت است که میتوان آن را با فنر برقی باز کرد.
باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان، گچ، قیر و دیگر مصالح ساختمانی
مهر 10, 1399
رفع گرفتگی لوله پشت بام ، رفع گرفتگی لوله ناودان پشت بام ، باز کردن لوله راه آب باران در پشت بام
باز کردن گرفتگی لوله پشت بام ، ناودان و راه آب باران
اردیبهشت 11, 1399
رفع گرفتگی لوله تراس و رفع گرفتگی لولهبالکن
رفع گرفتگی لوله تراس و بالکن – بدون تخریب و کثیف کاری
اردیبهشت 4, 1399
درآوردن طلا از چاه توالت ، افتادن طلا در چاه توالت ، افتادن انگشتر در توالت ، درآوردن انگشتر از چاه توالت
4 روش فوری درآوردن طلا از چاه توالت – انگشتر، گوشواره و زنجیر
فروردین 28, 1399
لوله بازکنی شبانه روزی ، لوله بازکنی شبانه روزی در تهران
لوله بازکنی شبانه روزی – بدون تعطیلی
فروردین 21, 1399
گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی، رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی
بهترین روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب لباسشویی
فروردین 14, 1399
افتادن موبایل در چاه دستشویی ، در آوردن گوشی از توالت
افتادن موبایل در چاه دستشویی – 5 مرحله در آوردن گوشی از توالت
فروردین 7, 1399
چگونه گرفتگی لوله فاضلاب را باز کنیم ، 4 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب
چگونه گرفتگی لوله فاضلاب را باز کنیم؟
فروردین 1, 1399
برای گرفتگی کفشور آشپزخانه چه کار کنیم؟ برای باز کردن گرفتگی لوله کف آشپزخانه میتوانید از 6 روشی که اینجا توضیح دادیم استفاده کنید
چطور گرفتگی کفشور آشپزخانه را به سادگی باز کنیم؟
اسفند 23, 1398
5 تکنیک آسان برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی شما
اسفند 16, 1398

لوله بازکنی شمال تهران

لوله بازکنی ولنجک
مهر 2, 1399
لوله بازکنی سعادت آباد
مرداد 31, 1399
لوله بازکنی تجریش
تیر 20, 1399
لوله بازکنی نیاوران
خرداد 2, 1399

لوله بازکنی غرب تهران

لوله بازکنی چیتگر
شهریور 27, 1399
لوله بازکنی بلوار فردوس
مرداد 23, 1399
لوله بازکنی ستارخان
مرداد 3, 1399
لوله بازکنی مرزداران – تضمینی و بدون کثیف کاری
اردیبهشت 20, 1399

لوله بازکنی شرق تهران

لوله بازکنی رسالت
مهر 24, 1399
لوله بازکنی نارمک
شهریور 15, 1399
لوله بازکنی مجیدیه
مرداد 9, 1399
لوله بازکنی پیروزی
تیر 12, 1399
لوله بازکنی تهرانپارس
خرداد 16, 1399
تماس با شرکت خدماتینو

۰۹۱۹۲۶۰۴۳۱۳

۰۹۱۹۲۶۰۴۳۱۳

خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران با رعایت بهداشت | ۲۴ ساعته بدون تعطیلی
+