5 تکنیک آسان برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی شما

خدماتینو > وبلاگ > 5 تکنیک آسان برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی شما

چگونه گرفتگی سینک ظرفشویی را برطرف کنیم ؟ سوالی که شاید شما هم به دنبال جواب آن باشید. برای باز کردن لوله سینک میتوانید با ۵ روش ساده مطلب آموزشی باز کردن لوله فاضلاب به راحتی برای رفع گرفتگی لوله ظرفشویی در خانه اقدام کنید.

گرفتگی سینک مشکلی است که تقریبا تمام مردم برای یکبار هم که شده با آن رو به رو شده اند. اما خیلی از مردم نمی دانند زمان گرفتگی چه کار باید بکنند.

قبل از هر چیز لازم است با انواع گرفتگی سینک ظرفشویی آشپزخانه آشنا شوید تا بدانیدبرای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی چه باید بکنید.

لیست مطالب:

چرا لوله فاضلاب سینک ظرفشویی می گیرد؟

یکی از دلایل اصلی گرفتگی سیفون ظرفشویی ساختار ساختمان هاست!

امروزه به دلیل ازدیاد حجم جمعیت مردم، اکثر ساختمان ها ساختار آپارتمانی دارند و مواقع زیادی اتفاق افتاده که دلیل اصلی گرفتگی ظرفشویی به خاطر ریختن آشغال از طبقات دیگر ساختمان بوده.

همین مورد چند روز پیش برای یکی از مشتریان عزیز خدماتینو در یکی از مناطق شمال شهر استان تهران رخ داد. مشکل به این شرح بود که ابتدا تماسی مبنی بر شکایت یکی از ساکنین واحدها از بالا زدن آب چاه آشپزخانه جهت رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با ما برقرار شد.

فرد مورد نظر توضیح داد که چند ماه پیش یکی از شرکت های لوله بازکنی تهران برای منزل آنها فنر زده و مشکل حل شده بود. اما مثل اینکه رفع مشکل ظاهری بوده و شرکت مورد نظر نتوانسته بود آن را از ریشه حل کند.

به همین خاطر دوباره سینک آنها گرفته بود و این اتفاق چند بار دیگر تکرار شده بود تا اینکه از طریق جستجو در گوگل که به دنبال جواب سوال چگونه چاه سینک ظرفشویی را باز کنیم بوده اند با شرکت خدماتینو آشنا می شوند.

پس از اعزام یکی از سرویسکاران لوله بازکنی سینک ظرفشویی در تهران، توانستیم متوجه شویم که مشکل اصلی چیست و چرا لوله ظرفشویی آنها پس از هر بار فنر زدن کامل باز نمی شده و دوباره بعد از مدتی با گرفتگی مواجه میشد.

مشکلی اصلی وجود شی در داخل لوله بوده که با هر بار فنر زدن راه آب باز میشده اما بعد از مدتی چون شی از داخل لوله رد نشده بوده، دوباره باعث بالا زدن چاه سینک ظرفشویی میشده.

پس از انجام رفع گرفتگی لوله فاضلاب توسط نیروی متخصص شرکت خدماتینو موفق به باز کردن گرفتگی لوله سینک ظرفشویی شدیم. اما همان شب مجددا با ما تماس گرفتند و گفتند اینبار گرفتگی در طبقه دوم اتفاق افتاده است!

انتظار چنین مشکلی را هم داشتیم چون ممکن بود شی مورد نظر که داخل لوله بوده در طبقه دوم گیر کند. دوباره سرویسکار را به آنجا اعزام کردیم و توانستیم بار دیگر لوله مسدود شده را باز کنیم.

خوشبختانه دیگر گرفتگی در طبقه اول رخ نداد و شی کلا از لوله فاضلاب رد شد و به فاضلاب شهری منتقل شد و نیازی به لوله بازکنی مجدد نداشت.

این تنها یکی از چندین مواردی است که باعث گرفتگی شده بود و ما توانستیم خیلی راحت و ۱۰۰% تضمینی مشکل مشتری عزیزمان را حل کنیم.

اما دلایل دیگر گرفتگی لوله فاضلاب عبارتند از:

 • موی بلند
 • رسوب و جرم
 • روغن و چربی
 • افتادن اشیا
 • جمع شدن لجن در سیفون زیر سینک
 • ورود هر گونه پسماند و اشغال اضافی مواد غذایی و میوه جات (مثل تفاله چای، قهوه، ماکارونی و …)

چرا نباید از اسید برای لوله بازکنی استفاده کرد؟

چرا نباید از اسید برای لوله بازکنی استفاده کرد؟

اسید، اولین راه حل باز کردن گرفتگی سینک ظرفشویی آشپزخانه که به ذهن همه میرسد، اما به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید!

راه حل استفاده از شوینده ها و محلول های اسیدی معمولا خطرشان بیشتر از منفعتشان است.

شاید بتوان گفت بیش از ۹۰% مردم زمانی که با بالا زدن چاه سینک ظرفشویی یا گرفتگی لوله مواجه می شوند، سریعا یک بطری اسید به دست می گیرند و نصف آن را یا حتی تمام آن را درون لوله خالی می کنند.

این افراد خوشحال از اینکه با اسید میتوانند گرفتگی را رفع کنند و حتی از خدمات لوله بازکنی ارزان هم استفاده نکنند، نمیدانند که امکان از بین رفتن اتصالات لوله توسط اسید و مواد شیمیایی وجود دارد و اگر سیستم فاضلابی ساختمانشان دچار نشتی شود، هزینه ای چند برابر نسبت به خدمات لوله بازکنی باید صرف تعمیر لوله ها نمایند.

در صورتی که برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی میتوان از راه حل های ساده تر استفاده نمود که ۵ مورد از آنها در این مطلب آموزش داده شده است.

اما برای یکبار هم که شده بهتر است با خطرات اسید و محلول های شیمیایی لوله بازکن آشنا شوید که عبارتتند از:

 • انتشار گازهای سمی و کشنده برای انسان به ویژه کودکان و سالمندان
 • خطر سوختگی پوست، چشم، بینی و مجرای تنفسی
 • خطر مسموم شدن انسان توسط گاز اسید
 • از بین بردن چسب و اتصالات لوله های فاضلاب و ایجاد نشتی در لوله های پولیکا
 • ایجاد نشتی بر اثر سوراخ کردن لوله های چدنی

۵ روش رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

۵ روش رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

گاهی اوقات یک سینک ظرفشویی گرفته شده برای باز شدن نیاز به روش هایی جز تلمبه لوله بازکن دارد. در واقع ما میخواهیم راه های آسان تر و موثرتری را برای رفع لوله گرفته شده به شما یاد بدهیم.

همانطور که گفتیم عواملی مثل تفاله چای، مو، پسماند غذا و … میتوانند یک گرفتگی غیر قابل نفوذ تشکیل دهند. قبل از تماس با شرکت خدماتینو میتوانید برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی از تکنیک های آموزش داده شده استفاده نمایید.

اگر چه این روش ها طریقه باز کردن سینک ظرفشویی را یاد می دهند، اما میتوانید از آنها برای باز کردن سایر لوله هایی که گرفته استفاده نمایید.

روش های زیر مورد آزمایش قرار گرفته اند و درست هستند و هیچ یک از آنها  حاوی مواد شیمیایی سمی و شوینده نمی باشند:

۱. باز کردن لوله ظرفشویی با جوش شیرین و سرکه

این یک روش قدیمی برای باز کردن لوله سینک ظرفشویی است که ثابت کرده در سینک های آشپزخانه بسیار موثر است. به سادگی ۱/۳ فنجان جوش شیرین و ۱/۳ فنجان سرکه را آماده کنید.

حالا باید آنها را درون لوله بریزید. این مواد پس از ترکیب شدن یک محلول شیمیایی بدون خطر را تشکیل می دهند که واکنش آنها چیزی شبیه به فوران است و باعث رفع گرفتگی سینک ظرفشویی می شوند.

باز کردن لوله ظرفشویی با جوش شیرین به همراه سرکه میتواند برای از بین بردن چربی، مو و برخی از لجن ها موثر باشد. بگذارید یک ساعت محلول در لوله بماند و سپس با آب داغ آن را بشویید.

۲. جوش شیرین و نمک

ترکیب موثر دیگر، جوش شیرین و نمک است. ۱/۲ فنجان از هر دو ماده را با هم مخلوط کنید و آن را درون لوله سینک بریزید.

حدود پانزده دقیقه صبر کنید و پس از آن آب جوش را هم درون راه آب فاضلاب بریزید. ترکیب این سه ماده یک واکنش شیمیایی ایجاد می کند که میتوانند برخی از گرفتگی های سخت سینک ظرفشویی را از بین ببرند.

۳. آب جوش

این روش برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی بصورت سطحی با چربی و روغن بسیار مناسب است. آب جوش برای زمانی که تخلیه فاضلاب کند است و هنوز مقدار زیادی آب در سینک جمع نشده موثر است.

یک کتری یا ظرف بزرگ را پر از آب کنید و روی اجاق گاز قرار دهید تا جوش بیاید. آب را در سه یا چهار مرحله مختلف درون لوله بریزید. اگر این روش تاثیر گذار باشد، باید خیلی سریع گرفتگی رفع شود.

۴. جاروبرقی تر و خشک

جاروبرقی تر و خشک یک ایده بسیار عالی برای فاضلاب های مسدود شده سفت و سخت است. شما نیاز به چیزی دارید که بتوانید اطراف خرطومی جاروبرقی را کیپ کنید تا هوا وارد یا خارج نشود تا دستگاه بتواند به خوبی عمل کند.

جاروبرقی را بر روی قسمت تر تنظیم کنید و آن را روشن نمایید. مکش معمولا به قدری قوی است که میتواند هر آنچه داخل لوله باعث گرفتگی شده را خارج کند.

۵. آویز لباس

این روش به عنوان آخرین تکنیک جهت رفع گرفتگی سینک ظرفشویی توضیح داده می شود چون بیشترین کاربرد را دارد. اگر یکی از روش های قبل جواب داد، نیازی نیست از این روش استفاده کنید، اما اگر ۴ روش قبل تاثیر گذار نبود، آویز لباس یک ایده فوق العاده می باشد.

ابزارهای لازم:

 • آویز لباس فلزی
 • انبردست (برای صاف کردن خمیدگی های آویز)
 • دستکش
 • یک سطل برای خارج کردن آب اضافی

حالا طبق مراحل زیر عمل کنید:

نقشه سینک برای باز کردن گرفتگی ظرفشویی
 • اگر آب باز است آن را ببنیدید.
 • سطل را زیر سینک قرار دهید و اگر آب از داخل سینک تخلیه نمی شود، سیفون زیر سینک را باز کنید تا آب اضافی درون سطل تخلیه شود.
 • حالا دستکش را بپوشید.
 • آویز لباس را با استفاده از انبردست صاف کنید و فقط سر آن را شبیه به قلاب خم کنید.
 • حالا قلاب را وارد لوله کنید و خوب بچرخانید تا هر چیزی داخل لوله فاضلاب سینک ظرفشویی باعث گرفتگی شده به قلاب گیر کند.
 • قلاب را بیرون بکشید و اگر چیزی به آن گیر کرده، به این معنی است که کار خود را درست انجام داده اید.
 • این کار را چندین بار تکرار کنید.
 • سیفون زیر سینک را دوباره نصب کنید.
 • حالا داخل سینک آب جوش بریزید تا هم آزمایش کنید که مسیر باز است یا خیر و هم لوله شستشو داده شود.

اگر با هر ۵ روش گرفتگی سینک باز نشد، چه کار کنیم؟

اصلا نباید نگران باشید، چون گاهی اوقات مشکل به حدی شدید است که برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی نیاز به دستگاه های حرفه ای مثل فنر برقی است.

اگر مشکلتان با این آموزش ها حل نشد، میتوانید با شماره درج شده در سایت شرکت خدماتینو تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

نیروهای متخصص این مجموعه توضیحاتی را به شما ارئه می دهند تا اگر مایل باشید از خدمات لوله بازکنی سینک ظرفشویی با فنر برقی استفاده نمایید.

اگر ساکن استان تهران هستید همین حالا بصورت ۲۴ ساعته میتوانید با ما تماس بگیرید تا مشکل شما را ۱۰۰% تضمینی و کاملا فوری حل کنیم.

ویژگی و مزایای استفاده از خدمات لوله بازکنی با فنر برقی خدماتینو:

 • شبانه روزی بدون تعطیلی
 • استفاده از دستگاه های جدید و حرفه ای
 • باز کردن لوله سینک ظرفشویی بدون آسیب به لوله و سینک
 • سرویسکاران بدون سوء پیشینه و دارای تاییدیه صلاحیت
 • باز کردن ۱۰۰% تضمینی انواع گرفتگی سخت و پیچیده
 • انجام تمام مراحل کار بدون ذره ای کثیف کاری

شرکت خدماتینو کلیه تهران بزرگ را تحت پوشش خدمات خود قرار داده تا هر شخصی از هر جای تهران که نیاز به خدمات لوله بازکنی داشت بدون دغدغه بصورت شبانه روزی بدون تعطیلی با ما تماس بگیرید تا فورا مشکل خود را به وسیله سرویسکاران لوله بازکن مجرب حل نماید.

سوالات متداول رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی چه کنیم؟

اگر سینک ظرفشویی شما مسدود شده و آب و فاضلاب پس میزند، میتوانید از 5 روشی که در اینجا آموزش داده ایم استفاده کنید. اگر به هر دلیلی این روش ها نتیجه ای نداشت و یا مایل بودید مشکلتان را یک متخصص رفع کند، کافی است با شماره پشتیبانی تماس بگیرید تا لوله بازکن حرفه ای جهت رفع گرفتگی اعزام شود.

لوله بازکنی سینک با فنر کثیف کاری دارد؟

امروزه دستگاه های لوله بازکنی پیشرفته شده اند و سیستم بروزی دارند که سبب شده فاضلاب هنگام فنر زدن به جایی پاشیده نشود. همین موضوع باعث میشود خدمات لوله بازکنی سینک ظرفشویی بدون کثیف کاری انجام شود.

ضمات باز کردن گرفتگی لوله سینک چیست؟

ما تضمین میکنیم سرویسکارانمان لوله را کاملا تضمینی باز شده به شما تحویل دهند. برای مطمئن شدن از این موضوع میتوانید باز بودن مسیر لوله را آزمایش نمایش

ساعات کاری شرکت خدماتیو

7 روز هفته بدون تعطیلی 24 ساعته در خدمت شما هستیم.

نحوه ثبت درخواست لوله بازکنی

برای ثبت درخواست کافی است با شماره 09192604313 تماس بگیرید تا پشتیبانی نزدیکترین لوله بازکن به شما را اعزام نماید.

آموزش های بیشتر را ببینید:

4.8/5 - (13 امتیاز)
6 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

تماس با شرکت خدماتینو

۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳

۰۹۲۱۸۸۳۹۲۶۳

خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران با رعایت بهداشت | ۲۴ ساعته بدون تعطیلی
+